SEO specialistai gana dažnai išgirsta daug klausimų apie marketingą. Daugeliui įdomu ar, tarkime, video marketingas gali kaip nors paveikti SEO – galbūt tai turi įtakos kokiems nors SEO veiksniams ar internetinės svetainės pozicijai Google paieškoje? Visi SEO specialistai neabejotinai atsakytų, kad marketingas SEO tikrai gali turėti reikšmės ir įtakos. Jei norite ta įtaka pasinaudoti savo naudai, tuomet reikia žinoti kaip prisijaukinti video marketingą. Tam dažniausiai prireikia nemažai pastangų ir laiko, todėl reikia būti kantriems.
Kad kuriami vaizdo įrašai duotų norimos naudos, pirmiausia reikės investuoti į aukštos kokybės vaizdo įrašus ir turėti daug kantrybės bei atkaklumo dalijantis tuo turiniu visame žiniatinklyje. Vis dėlto, rezultatai gali labai nudžiuginti, todėl nieko nelaukdami pažiūrėkime, kaip video marketingas gali pagerinti SEO rezultatus.
- Vaizdo įrašai gali įrodyti „Google“ paieškos sistemai Jūsų svetainės turinio vertę. Kai „Google“ vertina, ar interneto svetainė atitinka raktinius žodžius, tai atsižvelgia ne tik į tekstą. Ji taip pat tikrina, kokius dar turinio pateikimo būdus Jūs naudojate. Teksto, vaizdo (paveikslų) ir vaizdo įrašo derinys „Google“ paieškos sistemai įrodo, kad Jūsų svetainės turinys yra įvairus ir vertingas. Beje, turėtumėte žinoti, kad pasak „Cisco“ atlikto tyrimo rezultatų, iki 2019 m. net 80 proc. viso interneto turinio bus pateikiama vaizdo įrašais.
Tačiau tai nėra labai paprasta. Turinio strategijų kūrėjai turi pasistengti, kad vaizdo įrašo turinys būtų optimizuotas paieškai. Tai reiškia, kad vaizdo įrašui turi būti pritaikyti raktiniai žodžiai, kuriuos privalu įtraukti į vaizdo įrašų meta žymas.
Patarimas: Naudokite vaizdo įrašo titrus (transkripcijas), kurie yra labai reikalingi! Jie ne tik padeda vartotojams lengviau suprasti turinį, bet ir paieškos sistemoms padeda įvertinti vaizdo įrašo tinkamumą ir aktualumą. Į titrus įtraukite raktinių žodžių (ar jų sinonimų).
- Vaizdo įrašai didina vartotojų srautus į Jūsų svetainę. Jei naudojate socialines platformas ar tokias interneto svetaines kaip „YouTube“ ar „Vimeo“, tai galite nesunkiai pritraukti vartotojų srautus į savo svetainę. Įrodyta, kad kasdien peržiūrimi milijardo valandų trukmės įrašai, skelbiami „Youtube“. Be to, jei į savo kanalo pavadinimą ir vaizdo įrašų aprašymus įtrauktumėte URL, tai „YouTube“ taptų puikiu būdu parodyti savo verslą naujoms (ir plačioms) auditorijoms. Tai turėtų pagerinti ne tik vartotojų srautus, bet ir Jūsų svetainės reitingus.
Kai kurie rinkodaros specialistai nenoriai naudojasi tokiomis svetainėmis kaip „YouTube“ ar „Vimeo“, manydami, kad tokios svetainės neduoda reikiamos naudos SEO, nes vaizdo įrašas skelbiamas ne savo (o svetimoje) interneto svetainėje. Tačiau nesiginčijama, kad „YouTube“ vis tiek turi nemažai privalumų. Pavyzdžiui, tai itin aktualu pradedantiesiems, nes naudojant „Youtube“ vaizdo įrašus nekyla nesklandumų su svetainės užsikrovimo greičiu ir sparta, kurią neretai lėtina įkelti vaizdo įrašai. Jūs galite tiesiog įterpti nuorodą, nukreipiančią į „YouTube“ esančius vaizdo įrašus.
Beje, ar žinojote, kad „YouTube“ vaizdo įrašai pagrindinėmis TV valandomis sulaukia daugiau vartotojų nei bet kuris televizijos kanalas? Tai labai svarbus faktas, įrodantis „YouTube“ svarbą bet kokiam verslui.
Patarimas: norėdami iš tikrųjų išnaudoti visas „YouTube“ galimybes ir nukreipti vartotojų srautą į savo svetainę, suteikite jiems svarių priežasčių spustelėti URL adresus, pateiktus vaizdo įrašų aprašyme. Galbūt galite pateikti patrauklų specialų pasiūlymą arba suteikti vartotojams nuolaidų kodą, kurie paskatintų juos atlikti Jums naudingus veiksmus? Suteikite privilegijų, pasiūlykite didesnę vertę tiems vartotojams, kurie apsilankys Jūsų svetainėje.
- Vaizdo įrašas gali pelnyti nuorodų. Vaizdo įrašai Jūsų interneto svetainėje taip pat gali padėti išsiaiškinti tinkamiausią nuorodų kūrimo strategiją. Galiausiai, jei turite unikalių vaizdo įrašų, kuriais galima dalintis, tai yra svari priežastis, kodėl kitų svetainių savininkai ir tinklaraščių autoriai galėtų savo svetainę susieti su jumis.
Atminkite, kuo daugiau dalijamasi Jūsų vaizdo įrašu kitose interneto svetainėse, tuo daugiau peržiūrų turite galimybę gauti. Ir dar – kuo vertingesnis įrašas atrodys „Google“ paieškos sistemai, tuo aukštesnį įvertinimą svetainė turės paieškos rezultatų puslapyje (SERP‘e).
Patarimas: į vaizdo įrašą įtraukite (arba paminėkite) savo prekės ženklą. Jeigu planuojate savo vaizdo įrašo turinį panaudoti kurdami nuorodų strategiją, tuo labiau įtraukite į juos prekės ženklą! Tokiu būdu padidinsite savo prekės ženklo žinomumą, net jei vartotojai nepaspaus ant Jūsų svetainės (ir joje neapsilankys).
- Vaizdo įrašai padidina prekės ženklo (brendo) žinomumą, populiarumą. Socialinės žiniasklaidos priemonės visada atlieka svarbų vaidmenį reklamuojant produktą ar platinant apie jį informaciją. Ne tik todėl, kad tai puikus būdas vartotojams susipažinti su produktu (svetainės turiniu), bet ir dėl to, kad tai duoda naudos SEO. Specialistai pastebėjo, kad turinio pasidalijimų skaičius socialinėje žiniasklaidoje ir aukštos pozicijos paieškos rezultatų puslapiuose (SERP‘e) yra stipriai susiję. Nors socialiniai signalai (komentarai, „patinka“ paspaudimai, pasidalijimai ir pan.) tiesiogiai neturi įtakos reitingams, žinome, kad tai gali turėti netiesioginį poveikį. Beje, vaizdo įrašai išties daro didelę įtaką socialinei žiniasklaidai ir tai įrodo faktai – „Facebook“ socialinėje erdvėje vaizdo įrašas vartotojus įtraukia 135 proc. dažniau nei nuotrauka. Tad pasidaliję savo vaizdo įrašu socialinėse platformose, padidinsite vartotojų, kurie domisi Jūsų prekės ženklu, skaičių ir gausite daugiau paspaudimų!
Patarimas: pritaikykite vaizdo įrašą kiekvienai platformai. Turėkite omenyje, kad 85 proc. „Facebook“ vartotojų vaizdo įrašus žiūri be garso. Visada analizuokite kiekvienos atskiros platformos statistinius duomenis, kad Jūsų vaizdo įrašas būtų kuo efektyvesnis.
- Video marketingas gali pagerinti konversijų rodiklius. Pastebėta, kad pirkėjai yra beveik 2 kartus labiau linkę pirkti produktą, peržiūrėję vaizdo įrašą, negu tie, kurie to nedaro. Specialistų teigimu, tai yra gana aiškus ženklas, kad vaizdo įrašas gali pagerinti konversijas.
Jei jau esate pasinaudoję SEO strategija, prasminga iš jos gauti dar daugiau naudos – pasinaudokite vaizdo įrašu, kad padidintumėte savo pardavimus. Pasak „Google“ skelbiamų rezultatų, 50 proc. interneto vartotojų pirmiausia ieško norimo produkto vaizdo įrašų ir tik tuomet apsilanko konkrečioje parduotuvėje.
Patarimas: kurkite trumpus vaizdo įrašus. Pasak „HubSpot“ atliktų tyrimų, vaizdo įrašai, kurių trukmė mažesnė nei 90 sekundžių, rodo geriausius vartotojų išlaikymo rodiklius. Pasistenkite, kad Jūsų vaizdo įrašai būtų trumpi ir patrauklūs vartotojams.
TRUMPAI
Kaip matote, video marketingas svarbus SEO taktikoms ir strategijoms. Tiesa, dažniausiai jo įtaka yra netiesioginė, kaip ir socialinio marketingo. Tad viskas, ką dar galime pasakyti – pasinaudokite mūsų patarimais, rinkitės video marketingą ir dirbkite! O tuomet mėgaukitės puikiais rezultatais.