ATGALINĖS NUORODOS IR JŲ SVARBA

Atgalinės nuorodos (angl. Backlinks) – tai SEO proceso dalis, kuris yra susijęs būtent su išoriniu SEO. Tai yra kitoje svetainėje skelbiama nuoroda, kuri nukreipia vartotoją į Jūsų svetainę.

KUO SVARBIOS ATGALINĖS NUORODOS?

Iš tiesų, nuorodų svarba didžiulė vien jau tuo, kad be jų nebūtų interneto, t. y. nepavyktų sužinoti apie įvairias svetaines, kiekvienos svetainės adresą reikėtų įvesti į laukelį atskirai. Maža to, prireikus informacijos, būtų labai sudėtinga ją surasti, būtų nepatogu naršyti. Taigi, kadangi internetas yra labai didelis nuorodų tinklas, tai būti jo dalimi yra būtina, nes tai laikoma itin dideliu privalumu. Atgalinių nuorodų dėka esate matomi.

Dar vienas labai svarbus dalykas kalbant apie atgalines nuorodas yra tai, kad būtent iš jų paieškos sistemos gali suprasti apie ką yra svetainė ir jos turinys. Pavyzdžiui, jeigu tam tikra svetainė deda nuorodas į kitą svetainę su tekstu „SEO paslaugos“, tai paieškos sistema supras, jog svetainė yra apie SEO paslaugas.

Galiausiai, atgalinės nuorodos nurodo paieškos sistemoms Jūsų svetainės išskirtinumą, naudingumą ir patikimumą (vartotojų akimis), nes paieškos sistemos veikimo principas toks, kad robotai įvertina visus šiuos kriterijus atsižvelgdami į pateikiamą informaciją, kurią atskleidžia būtent atgalinės nuorodos.

KOKIĄ NAUDĄ TEIKIA ATGALINĖS NUORODOS?

Atgalinių nuorodų svarba – įvairiapusė. Jos svarbios tiek paieškos sistemoms, tiek ir vartotojams. Pirmiausia, atgalinės nuorodos padeda paieškos sistemoms suklasifikuoti svetaines ir rodo, kurios iš jų svarbiausios ir reikalingiausios. Taip yra dėl to, kad paieškos sistemos turi daugybę parametrų, pagal kuriuos vertina svetaines, o atgalinių nuorodų skaičius ir svarbą – vienos iš jų. Tai reiškia, kad kuo dažniau viena svetainė remiasi ir cituoja kitą svetainę (deda nuorodas į ją), tuo ji laikoma svarbesne, nes nuorodos iš vienos svetainės į kitą rodo pripažinimą. Be to, jeigu nuorodas į Jūsų svetainę deda autoritetinga svetainė, tai Jūsų svetainės svarba paieškos sistemoje akivaizdžiai padidėja. Taigi nauda – svetainė gali užimti aukštesnį reitingą paieškos rezultatų puslapyje. Pasistenkite atsirinkti tik kokybiškas atgalines nuorodas. Kadangi jos – neatskiriama SEO proceso dalis, todėl yra labai reikšmingos, t. y. vienos iš pagrindinių pozicionavimo veiksnių paieškos sistemose. Beje, norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad naudingas turi būti ir svetainės turinys, kad apsilankę lankytojai praleistų joje daugiau laiko, o ne išeitų vos apsilankę.

Tikslingas veiksmas – interneto erdvėje, įvairiuose šaltiniuose palikti kuo daugiau nuorodų į savo svetainę. Kam to reikia? Kad būtumėte kuo labiau matomi. Pavyzdžiui, jei teikiate SEO paslaugas ir visur apie save pranešate, didelė tikimybė, kad Jus greičiau pamatys tie, kuriems Jūsų paslaugų reikia. Taigi nauda – užmegzite ryšius ir būsite labiau matomi. Vadinasi, ir čia gausite naudos – tikslinių vartotojų srautas į Jūsų svetainę padidės. Beje, turime Jums svarbų patarimą – nuorodas kelkite ten, kur jos yra leidžiamos ir reikalingos. Jei norite visų atgalinių nuorodų privalumų, stenkitės viską atlikti laikydamiesi reikalavimų.

KAIP GAUTI ATGALINIŲ NUORODŲ?

Šaltinių yra labai įvairių, tačiau šiame straipsnyje pateiksime tik pagrindinius iš jų.

  1. Komentarai. Ypač tie, kurie yra rašomi po straipsniais. Būdai, kaip paskelbti nuorodą komentare, taip pat yra keli – po straipsniu įvesti prašomus duomenis – vardą / el. pašto adresą ir komentaro tekstą arba komentaro teksto vietoje skelbti tam tikrą kodą su duomenimis, kurie gali virsti aktyviomis nuorodomis. Vis dėlto, viskas priklauso nuo straipsnių savininko ir komentavimo nustatymų. Pagrindinis reikalavimas pateikiant atgalines nuorodas komentare – straipsniai turi būti susiję su nuorodomis, t. y. svetainės turinys ar straipsnio tema turi sutapti su ta svetaine, į kurią nukreipia nuoroda.
  2. Tinklaraščiai (angl. Blog), kuriuos kuriate patys. Pirmiausia, susiraskite tokius tinklaraščius, kurie susiję su Jūsų svetainės tema, užsisakykite straipsnius iš profesionalių rašytojų, o atitinkamo tinklaraščio savininko (autoriaus) paprašykite, kad suteiktų atgalinės nuorodos skelbimo (talpinimo) paslaugą. Jei norite kokybiškų nuorodų, tai straipsnį su atgalinėmis nuorodomis skelbkite įvairiuose, skirtinguose tinklaraščiuose. Jų turi būti DAUG. Kaip jų gauti nemokamai? Tiesiog susikurti – internete daugybė variantų, pavyzdžiui, WordPress, Weebly, blogas.lt ir kt. Bet pirmiausia, turite susikurti tinklaraštį, išplatinti jį internete, pastiprinti jį išorinėmis atgalinėmis nuorodomis ir tik tuomet mėgautis rezultatais. Vis dėlto, jaučiame pareigą pasakyti apie šio nuorodų skelbimo būdo trūkumą – tai užtrunka iki 5 mėnesių, tad gerai apsvarstykite, ar Jums šis variantas tinkamas.
  3. Svetainės. Svarbiausia, jog svetainė, į kurią keliamos atgalinės nuorodos, atitiktų tam tikrus kriterijus – joje nebūtų daug atgalinių nuorodų, nes kuo jų daugiau, tuo mažesnę naudą gausite jūs. Atminkite, didelis atgalinių nuorodų skaičius negarantuoja didesnio svetainės randamumo. Svetainė, kurioje skelbiamos atgalinės nuorodos, turi būti autoritetinga ir patikima. Šie parametrai matuojami specialiais įrankiais, atsižvelgiant į svetainės lankomumą ir joje skelbiamą informaciją (kuo šie parametrai geresni, tuo daugiau naudos gaunate Jūs).

Itin aktualu ir svarbu yra tai, kad atgalinių nuorodų negalima generuoti specialiomis programomis ar jų pirkti, nes tokiu būdu galite gauti nuobaudą savo internetinei svetainei iš paieškos sistemų. Nuobauda tikrai nėra malonus dalykas – svetainė tokiu atveju būna išmetama iš reitingavimų, o kad atsigauti po nuobaudos reikia labai daug pastangų ir laiko.

Rekomenduojame pasinaudoti mūsų siūlomomis strategijomis, išsirinkti tokią, kuri Jums labiausiai tinka, stebėti jos poveikį ir mėgautis rezultatais. Neabejojame, kad pasinaudoję kokybiškomis atgalinėmis nuorodomis (ir turėdami kokybišką, įdomų, vertingą svetainės turinį) turėsite žymiai didesnius lankytojų srautus ir didesnį  svetainės autoritetą.

Comments are closed.