Pasirinkti savo svetainės adresą (domeną) yra labai atsakingas darbas, nes tai yra viena iš sėkmingos interneto svetainės dalių. Pasirinkus prastą, veiklos neatitinkantį domeną, galite labai pakenkti savo žinomumui bei patikimumui, todėl reikia rinktis domeną atkreipiant dėmesį į daug detalių. Domeną reikia pritaikyti SEO – taip susilauksite daugiau sėkmės. Sužinokite į ką svarbiausia atkreipti dėmesį – šiame straipsnyje pateiksime rekomendacijų domeno pasirinkimui atsižvelgiant į SEO optimizaciją.
Išanalizuokite raktažodžius ir frazes
Gerai pamąsčius apie savo vykdoma veiklą, paslaugas ar produktus, užsirašykite visus galimus raktažodžius, kurie būtų susiję. Gali būti galvojami ne tik žodžiai, bet ir frazės. Vėliau atsirinkite pagrindinius ir labiausiai tinkančius raktažodžius bei sudarykite jų sąrašą. Turėdami pagrindinių raktažodžių sąrašą, junkite juos arba pridėkite reikiamus priešdėlius, kad išeitų geras internetinės svetainės vardas. Pavyzdžiui, ketinate kurti svetainę, kurioje bus įvairios automobilių dalys ir nuomos paslaugos. Tokiu atveju, vertėtų kreipti dėmesį į tokius raktažodžius, kaip „automobiliai“, „autodalys“, „nuoma“, „automobilių nuoma“ ir pan. Atraskite geriausią junginį. Raktažodžių pasirinkimas itin svarbus SEO optimizacijos procesui, nes tai yra esminis jo elementas.
Atkreipkite dėmesį į internetinės svetainės vardo (domeno) simbolių sudėtį
Ypatingą dėmesį reikėtų skirti internetinės svetainės vardo galūnei. Mes rekomenduojame įsigyti domeno vardą su populiariausiomis galūnėmis .lt, .eu, .com., nes tai užtikrins, kad Jūsų konkurentai nepasirinks tokio paties vardo tik su skirtinga galūne. Taip pat siūlome nenaudojamą internetinės svetainės vardą (domeną) nukreipti į esamą, naują svetainės vardą. Tuomet neprarasite senų klientų.
Primename pagrindinių tarptautinių galūnių reikšmes:
- .com – verslo įmonės ir organizacijos;
- .org – įvairios organizacijos, dažniausiai ne pelno siekiančios;
- .info – informaciniai tinklalapiai;
- .net – interneto paslaugų tiekėjai.
Atsižvelkite į internetinių svetainių vardams (domenams) keliamus reikalavimus
Galvodami vardą internetinei svetainei, atkreipkite dėmesį į tai, koks jis turėtų būti, kokia struktūra jam būdinga ir kokie kriterijai taikomi. Pateikiame pačius svarbiausius.
- Internetinės svetainės vardas turi būti toks, kad vartotojai neklystų jį rašydami.
- Lengvai įsimenamas ir užrašomas.
- Sklandus, estetiškai skambantis. Rekomenduojama nenaudoti brūkšnių, skaičių, internetinių trumpinimų, nes jie nieko nereiškia Jūsų veiklai. Pavadinimas, susidedantis iš dviejų žodžių, kurie prasideda ir baigiasi ta pačia raide, turėtų būti vengtinas. Tai sunkina pavadinimą ir skatina žmones pamiršti Jūsų internetinės svetainės vardą (domeną).
- Susietas su pagrindine įmonės veikla. Domenas turi nusakyti svetainės pobūdį ir turinį, atskleisti jos paskirtį (ar tai elektroninė parduotuvė, ar įmonės internetinė svetainė). Tai itin svarbu naujoms įmonėms, kurios dar nėra žinomos ir populiarios.
- Neklaidinti vartotojų.
- Nenaudokite įmantrių pavadinimų. Reikia vengti naudoti lietuviškas raides (š, į, ū ir pan.). Nors dabar yra galimybės registruoti domenus su lietuviškomis raidėmis, tačiau prie to dar ne visi vartotojai pripratę.
Tinkamai parinkite internetinės svetainės vardą (domeną)
Dažniausiai interneto vardas išsirenkamas pagal du kriterijus:
- Prekinį ženklą arba įmonės pavadinimą.
Jei Jūsų įmonės pavadinimas lengvai įsimenamas arba jau tapęs žinomas, kaip prekęs ženklas ir esate investavę į reklamą įmonės vardui populiarinti, turėtumėte pasirinkti jį kaip domeno vardą. Dėl to jūsų potencialiems klientams bus lengviau rasti informaciją apie jus.
- Veiklos sritį.
Domene pavartotas veiklos sritį apibūdinantis žodis turi pristatyti lankytojui svetainės turinį. Tokia internetinė svetainė bus lengviau randama naudojant paieškos sistemas.
Jeigu radote tinkamą svetainės pavadinimą (domeną), būtinai kuo greičiau jį užregistruokite, kol to nepadarė Jūsų konkurentai. Apskritai, patartina savo sugalvoto domeno niekam neatskleisti tol, kol jo neužregistruosite ir nebūsite įsitikinę, kad jis tikrai tik Jūsų. Šiame etape nesklandumų kilti neturėtų, nes domenų registracijos paslaugas Lietuvoje teikia keliasdešimt įmonių, tačiau rinkitės tokią, kuria tikrai pasitikite. Be to, užregistravę domeną stebėkite jo galiojimo laiką ir nepamirškite jo pratęsti, kad negrįžtamai neprarastumėte savo adreso.
Dar keletas patarimų. Stenkitės, kad Jūsų internetinės svetainės vardas pasižymėtų išskirtinumu, įsimintinumu ir originalumu. Kam to reikia?
Išskirtinumas. Unikalus adresas, kurio neįmanoma supainioti su kito tinklalapio adresu lengviau įsimena vartotojams – jie ne tik patys jame lankosi, bet ir rekomenduoja kitiems. Tai savaime padidina Jūsų svetainės reitingą paieškos sistemose.
Įsimintinumas. Gerai sudarytas interneto vardas – lengvai įsimenamas. Siūloma rinktis skambų, dažnai vartojamą žodį, kuris sietųsi su Jūsų teikiamomis paslaugomis ar prekėmis. Jei jūsų produktas (ar veikla) gerai žinoma visuomenėje, įmonės pavadinimas dažnai matomas reklamose ar apskritai žiniasklaidoje, neabejokite ir rinkitės tą adresą.
Originalumas. Labai svarbu, kad ir Jums patiems patiktų Jūsų internetinės svetainės pavadinimas. Išsirinkite tokį pavadinimą, kuris būtų kaip aukso viduriukas – ne per daug sudėtingas, bet ir ne tiesmukas, banalus. Venkite pernelyg kūrybiškų pavadinimų, kurių daugelis gali nesuprasti.
Renkant internetinės svetainės vardą (domeną), privaloma laikytis tam taisyklių standartų, jei norite, kad jis būtų sėkmingas. Atminkite, kad domenas turi būti įsimintinas ir patrauklus tiek paieškos sistemoms, tiek lankytojams.
Comments are closed.