Iš ko susideda SEO paslaugų kaina ir procesas?

Kai kuriems SEO vis dar nėra gerai pažįstamas reklamos būdas. Galima rasti labai daug informacijos apie tai, kokią naudą SEO teikia, tačiau ne visi žino ką ši paslauga reiškia. Tai nėra koks nors greitas stebuklas, SEO – tai nuoseklus darbas, kuris susideda iš labai daug veiksmų, kuriuos kartais atlikti tenka ne vienam specialistui, o visai komandai. Nuolat svarstote už ką tektų mokėti investavus į SEO? Straipsnyje pateiksime daugiau informacijos apie tai, iš ko susideda SEO paslaugų kaina.

 

  1. SEO paslauga prasideda nuo analizės. Tam, kad būtų žinoma kokius rezultatus galima pasiekti, su kokiais konkurentas susiduriama bei kokie raktiniai žodžiai verti dėmesio, reikia gerai apžvelgti situaciją ir apgalvoti svetainės optimizavimo planą. Taip pat specialistas visuomet pagalvos apie rizikas ir pagal atliktas analizes suteiks informacijos kokius tikslus įmanoma pasiekti.

 

  1. Svarbiausia įtaką SEO paslaugų kainai turi pasirinktų raktinių žodžių kiekis bei jų konkurencingumas. Kitaip tariant, kaip stipriai dirba Jūsų konkurentai su Jūsų pasirinktais raktažodžiais, kuriais norite būti indeksuojami paieškų sistemų pirmajame puslapyje.

 

  1. Nuo svetainės kokybės priklauso ir prognozuojamos pozicijos Google paieškos rezultatuose, todėl kartais tenka imtis veiksmų, jog ji būtų patrauklesnė paieškos sistemai. Dažniausiai tikrinama ar pati svetainė veikia gerai, ar greitai užkraunami puslapiai, patogiai pateiktas meniu, nėra puslapių dublių, ar turinys pasiekiamas paieškos sistemoms. Taip pat apžiūrima ar nėra nereikalingų puslapių, kuriuos reikia uždaryti nuo indeksavimo, patikrinama ar nereikia svetainės puslapių kodų koregavimo. Kai kuriems svetainės darbams atlikti dažnai prireikia ir programuotojų pagalbos. Po analizės sudaromos pakitimų rekomendacijos, kurios turėtų teigiamos įtakos svetainei. Atliekama ir statistikos analizė, kad būtų galima suprasti esamus svetainės rodiklius, kaip lankytojai patenka į svetainę – iš kokių paieškos sistemų, iš kokių socialinių tinklų, kitų nuorodų ir pan. Taip pat galimas dalykas, jeigu svetainė neatitinkama keliamų SEO reikalavimų ir nėra galimybės jų įgyvendinti ant esamos svetainės, gali būti pasiūlomas visiškas svetainės atnaujinimas.

 

  1. Turinio optimizavimas, jo kūrimas – svarbus aspektas. Dažnai SEO specialistai bendradarbiauja ir su turinio kūrėjais, kurie geba sukurti įdomius tekstus integruojant reikiamus raktažodžius. Toks darbas negali būti automatizuojamas, nes turinys turi būti originalus, todėl dažnai šie darbai užtrunka. Kai kuriais atvejais prireikti gali ne tik SEO straipsnių, bet ir svetainės tinklaraščio (angl. blog). Tuomet turinys optimizuojamas ir talpinamas svetainėje užtikrinant, kad jis suformatuotas pagal visus Google reikalavimus. Svetainėje jau esantis turinys dažnai taip pat būna koreguojamas – būtinos antraštės, meta aprašymai, paveikslėlių optimizavimas. Specialistams tenka pašalinti nereikalingą, naudos neteikiantį turinį. Turinio kūrimo kaštai priklauso nuo pasirinktų raktinių žodžių kiekio ir konkurencijos.

 

  1. Atgalinių nuorodų talpinimas, kuris lemia SEO paslaugų kainą, taip pat priklauso nuo pasirinktų raktinių žodžių kiekio ir konkurencingumo. Žinoma, pirmiausia specialistui atrenka tinkamus portalus, kurie atitiktų tematika. Patalpinus nuorodas svarbu jas dar ir stebėti – ar jos nepradingsta, ar yra indeksuojamos, todėl reikalingas nuolatinis monitoringas.

 

  1. Laiko reikalauja ir nuolatinis svetainės stebėjimas. Specialistui reikia užtikrinti, kad net ir atlikus visus reikalingus veiksmus, neatsirastų kokių nors svetainės sutrikimų, kurie gali pakenkti pozicijoms, kitų tikslų siekimui. Taip pat SEO specialistas nuolat domisi tendencijomis ir prireikus atlieka reikalingas korekcijas.

 

Taigi, SEO nėra tik vien tik nuorodos – ši paslauga reikalauja daug dėmesio ir kartais net nuoseklaus skirtingų specialistų darbo. Kaina priklauso nuo to kokios paslaugos būna reikalingos, kokie raktiniai žodžiai yra pasirenkami bei kokie yra tikslai nusistatomi (koks norimas svetainės lankomumas, pozicijos paieškos sistemose ir kt.). Dėl šios priežasties kiekvienam klientui kaina būna skirtinga.