Rinkti nuorodas tikrai nėra labai lengva, kadangi šis darbas reikalauja kantrybės. Ne visada nuorodos yra aktyvuojamos iš karto. Nuorodų katalogai – ne išimtis. Juos valdo redaktoriai, kurie dažnai būna užsiėmę ir naujai pasiūlytas nuorodas aktyvuoja ne iš karto. Kur reiktų dėti nuorodas?
Galima pastebėti, kad nuorodų katalogai po truputį nyksta. Jei pateiktume 20 nuorodų katalogų sąrašą, po mėnesio bent 2-3 jau nebeveiktų. Tai labai laikinas puslapis, kuriam sudėtinga išsilaikyti.
Galime pasakyti tik kelis katalogus, kurie veikia gana ilgai:
Naujausi.lt – gana įdomus nuorodų katalogas, kur nuorodos dedamos papildant tam tikrą tekstą. Teksto daugėja, o nuorodos tai dingsta, tai atsiranda, tokiu būdu Google jo kaip ir nelaiko tuo tikruoju nuorodų katalogu.
Nerandu.lt – turbūt didžiausias nuorodų katalogas Lietuvoje. Gaila, kad nuorodos čia visos „nofollow“ Be to puslapis čia patalpinamas per keletą savaičių.
Addlink.lt – nuorodų katalogas, kuriame nuorodos paskelbiamos iš karto. Reikia tik susirasti tinkamas kategorijas ir ten puslapį priskirti.
Naudinga.lt – dar vienas nuorodų katalogas, kuris veikia jau labai seniai ir jame nuorodos atsiranda iš karto.
Zipas.lt – Senas nuorodų katalogas, kuris atnaujinamas iki pat šiol.
nkatalogas.info – dar vienas nuorodų katalogas, kuris atnaujinamas iki šiol.
501.lt – dar vienas senas nuorodų katalogas, kuris priima ne tik nuorodas, bet ir SEO straipsnius. Beje, tai viena iš šių puslapių tendencijų.
katalogas.nobad.eu – dar vienas senas nuorodų katalogas. Tėvinis puslapis Nobad.eu – senas straipsnių katalogas.
ON.lt – seniausias Lietuvos nuorodų katalogas dar nuo tų laikų, kai interneto puslapiai buvo tik keli. Sunku pasakyti, ar jo redaktorius Vladas Palubinskas vis dar jį atnaujina.
Jei jau nuorodų katalogai tokia nykstanti rūšis, ar apsimoka gaišti laiką ir siūlyti nuorodas? Apsimoka. Jums pateikėme senus nuorodų katalogus, kurie veikia daugiau nei 5 metus. Tai reiškia, kad jų svoris yra pakankamai didelis, kad naujas puslapis atsirastų būtent ten. Ne visuose nuorodos yra „dofollow“, tad dar šiek tiek atsisijoja ir lieka tik tie, kurie iš tikrųjų duoda šiokios tokios naudos.
Kaip siūlyti nuorodas į nuorodų katalogus?
Pirmiausia, reikalingi unikalūs aprašymai, kurių apimtis turėtų būti nedidelė – apie 50-100 žodžių. aprašymai. Kai kur nereikia net tiek. Nėra sunku pasidaryti keletą variantų iš karto perfrazuojant kai kuriuos sakinius kitais žodžiais.
Kai kuriuose nuorodų kataloguose reikia dviejų aprašymų – ilgesnio ir trumpesnio. Taip pat galima pasiruošti charakteringus raktinius žodžius. Vienur pakanka įvesti URL adresą, kitur prašoma ir puslapio pavadinimo. Pasiruošę tokią informaciją galite drąsiai siūlyti savo nuorodas katalogams. Užtruksite gana neilgai.
Tik keli iš išvardintų katalogų nuorodas publikuoja iš karto. Kitur gali praeiti nemažai laiko, kol administratorius nuorodą patvirtins.
Būtinai užfiksuokite, kur ir kokias nuorodas pasiūlėte, kad po mėnesio galėtumėte pažiūrėti, ar nuoroda aktyvuota, ar ne.
Nuorodų katalogai yra nemokami. Jie išsilaiko iš reklamos ir mokamų SEO straipsnių talpinimų. Bet tai yra automatiškai generuojamas turinys, tad Google dažnai jį laiko prastu (angl. „thin content“). Tada jį prižiūri Panda – Google algoritmas, skirtas aptikti ir vertinti ne itin kokybišką turinį.
Siūlome nepadauginti su katalogais, nes kai kuriuose nuorodos netrukus gali tapti toksiškos. Geriau jau pasinaudoti kitų būdu – SEO straipsniais. Bet apie tai – kitame serijos straipsnyje.