Išorinių nuorodų rinkimas: nuorodų pirkimas

Pats veiksmingiausias ir seniausias būdas turėti atgalinių nuorodų yra jų pirkimas. Pačiam Google tai nepatinka, todėl įprastai nuorodų pirkėjai yra gaudomi ir baudžiami. Google pozicija aiški – nei pirkimas nei kitoks atsilyginimas už svetimas nuorodas nėra pateisinamas. Bėda tik ta, kad sunku įrodyti, kad nuorodos yra pirktos. Juk tai dviejų svetainių savininkų susitarimas bendradarbiauti ir reklamuoti vieniems kitus. Už tai neturėtų būti baudžiama…

Kaip nusipirkti nuorodas, kad jos nekeltų problemų? Reiktų atkreipti dėmesį į keletą momentų:

  1. Nuorodos negali būti per visą puslapį (angl. sitewide). Tai ženklas Google robotams, kovojantiems su tokiomis pirktinėmis nuorodomis, kad už šią nuoroda yra kažkaip atsilyginta. Jei nuoroda patalpinta tik viename ar dešimtyje puslapių, bet ne visame puslapyje – greičiausiai niekas neįtars, kad jos pirktos.
  2. Nuorodos negali būti puslapio polapyje (angl. footer). Google puikiai supranta, kur prasideda polapis (dažnai tai nusakoma failus footer.php), todėl robotukas gali greitai suvokti, kad ši nuoroda yra apačioje ir skirta reklamai. Ji ten atsirado už kažkokį atlyginimą. Nesvarbu, kad tinklalapio apačioje yra nuoroda į kūrėjus – jiems už tai juk buvo sumokėta…
  3. Nuorodos negali būti įskiepiuose. Pavyzdžiui, įdiegiate video klipą ar kokį lankomumo skaitiklį, o kode paliekate nuorodą ne tik į video puslapį, bet ir kitą puslapį. Jei neuždedate „nofollow“ toks įskiepis laikomas spamu. Įskiepius dėti nėra nelegalu. Juk Youtube video irgi yra savotiškas įskiepis, kuriame yra atgalinė nuoroda į video puslapį. Tik tokia nuoroda turi būti pažymėta kaip „nofollow“. Tiems, kas šio reikalavimo nesilaiko, gresia sankcijos.
  4. Venkite nuorodų nesusijusiuose puslapiuose. Labai daug įtarimų sukelia nuoroda į automobilių servisą vaikiškų reikmenų parduotuvės puslapyje. Arba į langų puslapį iš kokio pramogų tinklaraščio. Google gali suprasti kontekstą, todėl nuorodos, kurios atsiduria niekaip nesusijusiuose puslapiuose gali atsirasti po padidinamuoju stiklu.
  5. Pavienės nuorodos. Puslapyje esanti pavienė nuoroda atrodo išsiskirianti iš bendro konteksto. Net jei šalia užrašas – mūsų draugai. Šis WordPress įskiepis irgi turi savo kodą, kurį Google greičiausiai supranta (neseniai WordPress kūrėjai ir Google suvienijo jėgas ir greitu metu šiai turinio valdymo sistemai gali nebereikėti jokių už SEO atsakingų įskiepių). Nuoroda gabalėlyje teksto atrodo kur kas neutraliau…

Nesupraskite neteisingai – mes prieš neapgalvotą ir masinį nuorodų pirkimą. Jei du tinklaraščio autoriai sutaria apsikeisti straipsniais savo tinklaraščiuose su nuorodomis, tai irgi galima laikyti pirkimu, nors jokių finansinių operacijų tarp tų žmonių nebuvo. Jie net alaus vienas kitam nenupirko… Tad protingas nuorodų pirkimas nėra baisus nusikaltimas.

Beje, nuorodas parduoda ir didieji Lietuvos žiniasklaidos portalai. Tik jos parduodamos straipsniuose. Tokios nuorodos kainuoja nuo 50 iki 200 eurų metams. Pasaulinis kainų vidurkis yra apie 80 dolerių metams. Čia tarp kitko, jei teks kada susidurti su tokia reklamos forma ir pasitaikys itin nesąžiningi pardavėjai, norintys kosminių sumų.

Nuorodų mainai

Prie pirkimo galima drąsiai priskirti nuorodų mainus. Jei gavote laišką su pasiūlymu apsimainyti nuorodomis žinokite, kad greičiausiai jums bus pasiūlyta trigubų mainų sistema. Tai reiškia, kad jūs įsideda nuorodą į savo puslapį, o už tai gaunate nuorodą iš kito puslapio, nei įdėjote. Tokiems mainams galioja visi aukščiau paminėti principai. Jei sulaužote bent vieną – yra realios rizikos, kad greitu metu sulauksite Google sankcijų. Paprastai mainams naudojami gana žemos kokybės puslapiai, kurių DA ir PA sukelti dirbtinėmis priemonėmis, dažniausiai komentarų spamu. Dėl to šio būdo nerekomenduojame. Ir ne tik dėl to, kad Google to nenori… Tarp siūlančių mainus yra labai daug sukčių ir apsimetėlių SEO profesionalais. Žala gali būti didesnė, nei nauda iš tokios veiklos, tad reikia nebijoti iššūkių ir viską gerai apsvarstyti.

Kiek nuorodų galite nusipirkti, kad nesukeltumėte įtarimų. 10-20 per metus neturėtų sudaryti didelių problemų. Jei puslapis nežinomas ir naujas, rekomenduojame šio būdo atsisakyti iš viso. Geriau nuorodas pirkti kai esate gerai žinomi. Tada niekas negalės įtarti, ar jus geranoriškai rekomenduoja, ar tai nupirkta nuoroda.

Priedas: nuorodų URL, naudojamų šiame dokumente

Šiame dokumente yra nurodyti šie URL:

  1. https://resultavenue.lt/atgalines-nuorodos-ir-ju-svarba/