Kokios klaidos dažniausiai daromos perdarinėjant svetainę?

Galvojate atnaujinti savo svetainę, bet nežinote nuo ko pradėti? Pateiksime Jums kelis patarimus į ką svarbiausia atsižvelgti perdarinėjant svetainę, jog būtų išvengiama klaidų, pritraukiama daugiau potencialių klientų ir generuojami aukštesni konversijų rezultatai. Didžiausia prastų internetinių svetainių klaida dažniausiai būna susijusi su vartotojų patirtimi (angl. User Experience). Skiriant didelį dėmesį dizainui, pamirštama atsižvelgti į svetainės funkcionalumą, patogumą, greitesnį reikiamos informacijos radimą, kas yra vienas svarbiausių faktorių svetainės lankytojams. Kad Jūsų svetainė būtų nepriekaištinga, straipsnyje pateiksime dažniausiai daromas klaidas perdarinėjant svetainę.

 

 1. Pagrindinė klaida – funkcionalumo nebuvimas. Svetainė turi būti ne tik graži, ji taip pat privalo būti lengvai naršoma ir suprantama jos lankytojams. Funkcionalumui svarbūs elementai:
 • Greitai užsikraunantys puslapiai. Kuo daugiau lankytojui reikia laukti, tuo didesnė tikimybė, kad jis išeis iš svetainės. Lėtas užsikrovimas gali labai sumažinti puslapių peržiūras.
 • Paprastumas irgi yra svarbus kriterijus – gražus dizainas, įdomus turinys ir lengvas reikalingos informacijos radimas yra labai svarbūs dalykai į Jūsų svetainę užeinantiems lankytojams.
 • Logiškas išdėstymas svetainėje užtikrina, kad lankytojui nereikės sugaišti daug laiko naršant. Užtikrinkite, kad meniu yra viršuje, gerai matomoje vietoje. Taip pat stenkitės neišsiplėsti su parinkčių kiekiu.
 • Reikia svetainėje vengti „akligatvių“. Taip vadinami puslapiai, kuriuose esant negalima pereiti į kitus puslapius. Tai, kad lankytojams prireikia spausti „atgal“ mygtuką, tikrai nesukuria teigiamos patirties.
 • Kuriant elektroninę parduotuvę, reikia užtikrinti, jog lankytojas galės apsipirkti greitai ir sklandžiai. Kuo mažiau žingsnių reikia įvykdyti, tuo lankytojas bus labiau patenkintas. Optimaliausias žingsnių kiekis yra 3 – krepšelis, pristatymo informacija, apmokėjimas.
 • Norint užtikrinti, kad visi svetainės lankytojai būtų patenkinti, svetainė turi atrodyti tvarkingai naudojantis skirtingomis naršyklėmis ir būti pritaikyta skirtingiems įrenginiams.
 • Įtakos vartotojų patirčiai gali turėti ir spalvos bei tekstas. Spalvas reikia suderinti, tekstas turi būti gražaus, neiškraipyto šrifto ir patogiai skaitomo dydžio.

 

 1. Perdarinėjant svetainę taip pat rekomenduojama nekeisti URL adresų, jei jie anksčiau buvo indeksuojami. URL pakeitimas gali sugadinti vartotojų išsisaugotas žymes bei turimas nuorodas iš kitų portalų į Jūsų svetainę. Kitaip sakant, URL pakeitimas visiškai panaikina tiesioginį ryšį su svetaine, o negana to, taip paieškos sistemoms užtrunka daugiau laiko iš naujo atrasti Jūsų svetainę.

 

 1. Nekokybiškas tekstinis turinys perdarytoje svetainėje taip pat neturėtų būti naudojamas. Rekomenduojama palikti tik įdomu turinį ir, esant poreikiui, jo daugiau pridėti ateityje. Ilgi ir tankūs tekstai tikrai nepatraukia lankytojų akies, todėl siūloma naudoti daugiau antraščių, tam tikrose vietose tekstą paryškinti, suskirstyti jį dalimis, naudoti ikonas. Taip jis tampa lengviau skaitomas bei suprantamas. Kelios trumpesnės pastraipos vizualiai atrodo daug gražiau ir tvarkingiau nei viena didžiulė.

 

 • Metaduomenys yra reikalingi, todėl reikia nepamiršti, kad kiekvienas puslapis turėtų turėti pavadinimą, meta aprašymus ir kt. Tai leidžia paieškų sistemų naudotojams suprasti ką jie ras paspaudus vieną ar kitą puslapį. Taip pat metaduomenys yra dalis vidinio SEO, todėl verta nepamiršti juos orientuoti ir į Jums svarbius raktinius žodžius.

 

 1. Daugiau dėmesio svetainėje verta skirti ir vaizdams. Kad vizualinis pateikimas būtų patrauklus svetainės lankytojui, nepamirškite naudoti daugiau vaizdų, derinant juos su tekstine informacija – taip galite svetainėje parodyti savo įmonės išskirtinumus, privalumus. Vaizdai sukelia emocijas, „kalba“ su auditorija, todėl verta svetainėje naudoti savo, o ne internetines nuotraukas. Svarbu atsižvelgti, kad į svetainę būtų keliamos tinkamo dydžio nuotraukos. Per didelės apimties nuotraukos, sudėtingi vaizdai gali labai apkrauti svetainę – lankytojai nematys jokio skirtumo iš rezoliucinės pusės, tačiau svetainės krovimo greitis gali ženkliai sumažėti.

 

Turėti lankytojams patrauklią svetainę šiais laikais yra labai svarbu, nes tai turi didelės įtakos verslo sėkmei. Organizuota, patogi ir tvarkinga svetainė pritraukia daugiau dėmesio, klientų bei užtikrina aukštesnius konversijų rodiklius. Žinant galimas klaidas, daug lengviau jų išvengti ir užtikrinti vartotojams kur kas geresnę patirtį naršant Jūsų svetainėje. Svarbiausia atsiminti, jog reikalingas ne tik patrauklus dizainas, bet ir funkcionalumas – tai yra svarbiausia svetainės privalumas.