LinkedIn platformos nauda

Didžiausia į verslą orientuota platforma yra LinkedIn, kuris dabar turi daugiau nei penkis šimtus milijonų nariu daugiau nei dvejuose šimtuose šalių. Tai puiki platforma, kurioje galima savo profesionaliai pristatyti. Tinkamai užpildyti LinkedIn profiliai sukuria labai profesionaliai atrodantį prekės ženklą – taip lengviau sudominti investuotojus, padidinti kūrėjų galimybes, rasti darbuotojų ir juos atsirinkti.

LinkedIn leidžia patraukliai ir tvarkingai pateikti informaciją apie save – rekomendacijas, patirtį bei užmegztus ryšius. Darbdaviai prieš priimdami jus į darbą gali susidaryti pirmą įspūdį apie jus būtent patikrinę jūsų LinkedIn profilį. Be to, kai kurie darbdaviai net ieško darbuotojų pasitelkdami šią platformą. Daugelis vartotojų vis dar neįvertina LinkedIn svarbos ieškant darbo ir kartais nėra linkę pasitelkti socialinės medijos galimybių. Šiame straipsnyje pateiksime kodėl LinkedIn platformos naudojimas gali būti naudingas.

  1. Apžvelkite vadybininkus ir darbdavius

93% darbdavių naudojasi LinkedIn tam, kad peržiūrėtų savo kandidatus. LinkedIn padeda jums būti matomiems darbdaviams ir kitiems susidomėjusiems asmenims. Tai reiškia, kad kai jūsų vardas įvedamas paieškos sistemoje, tokioje kaip „Google“ esate rodomas paieškos rezultatuose. Dėl šios priežasties turite įsitikinti, kad jūsų LinkedIn paskyra panaši į jūsų CV. Visa kas pateikiama profilyje turi būti patrauklu potencialiems darbdaviams, kad sudomintumėte ir būtumėte palankiai vertinami.

  1. Demonstruokite turimas žinias, patikimumą ir vadovavimo patirtį

LinkedIn profilis padeda sukurti pasitikėjimą darbdaviams, nes jie gali matyti jums pateiktas rekomendacijas ir su kuo esate susieję savo profilius. Be to, LinkedIn kiti žmonės gali patvirtinti, jog jūs tikrai turite tam tikrus gebėjimus. Pavyzdžiui, mokate dirbti Photoshop programa. Kuo daugiau žmonių tai patvirtins, tuo didesnį pasitikėjimą kelsite tiems, kurie tai pamatys.

  1. Naudokite LinkedIn kaip paieškos įrankį

Pasitelkiant LinkedIn taip pat galite patikrinti kompanijas, ten dirbančius žmones, vadovus ir darbdavius – tai padeda prieš aplikuojant į darbo vietą bei einant į darbo pokalbį su sutartu žmogumi.

  1. LinkedIn pateikia daug darbo skelbimų

Visoje LinkedIn svetainėje yra pateikiama daug naujų darbo galimybių, kurių gali nebūti kituose darbo portaluose. Galite tiesiogiai kreiptis dėl norimos darbo vietos naudodamiesi LinkedIn, arba išsaugoti patikusį darbo pasiūlymą. Taip pat, galite pranešti darbdaviams, kad esate suinteresuoti išgirsti daugiau apie priėmimo galimybes.

  1. Galite gauti kitų patvirtinimą apie savo talentus ir įgūdžius

Leiskite kitiems rekomenduoti ir patvirtinti jūsų įgūdžius ir ankstesnį darbą. Kai kiti jus rekomenduoja arba palaiko, visi, kas mato jūsų profilį, taip pat gali tai matyti. Tai rodo, kad kiti patvirtina jūsų teiginius dėl tam tikrų įgūdžių, o ne patys juos išsigalvojate. Tai naudinga užmezgant ryšius. Savo patikimumą galite sukurti pasitelkiant kitų atsiliepimus, kuriuos LinkedIn leidžia jūsų pažįstamiems palikti profilyje.

  1. Sekite kompanijas

LinkedIn yra puikus būdas daugiau sužinoti apie organizacijas ir žmones, kurie jose dirba. Galite tai panaudoti nukreipiant žmones į savo profilį, kurie dirba organizacijose, kuriose jūs norėtumėte dirbti.

  1. Prisijunkite prie LinkedIn grupių

Grupės puikus būdas susipažinti su žmonėmis, kurie turi panašių profesinių interesų. Taip galėsite išplėsti savo tinklą nuo absolventų iki profesionalų, jau dirbančių jus dominančioje pramonėje. Grupės leidžia dalyvauti diskusijose. Tai puikus būdas pademonstruoti savo žinias temomis, susijusiomis su jūsų veikla, ar užduoti klausimus ir užmegzti pokalbius su žmonėmis iš jus dominančių kompanijų.

Lietuvoje LinkedIn platformoje savo profilius susikūrę 430 tūkstančiai narių, 4,5 tūkst. Kompanijų. Galima rasti pateiktus 500 darbo skelbimų ir įstoti į 300 įvairių grupių. Iš visų Lietuvos vartotojų net 20 tūkst. Yra įvairių kompanijų vadovai. Deja, aktyvumas siekia tik 10%, tai parodo, jog mūsų šalyje LinkedIn galimybės nėra išnaudojamos.

LinkedIn nauda yra didelė ir neturinti jokios neigiamos įtakos jei jūsų profilis sutvarkytas. Įsitraukite į forumus, grupes ir susitikite su asmenimis, kurie mąsto panašiai kaip jūs. Geriausia tai, kad LinkedIn yra visiškai nemokamas. Darbo paieška yra gan sunkus procesas, tačiau atnaujinant savo profilį galite būti įdomūs darbdaviams ir jie patys jus pakvies pokalbiui.