Profesionalios SEO paslaugos

SEO sėkme mėgautis galite pasinaudoję ir išnaudoję daugybę galimybių. Vieni verslininkai labai susižavi SEO procesu (ir jo teikiama nauda) ir bando jį įgyvendinti patys, kiti ieško profesionalių specialistų (įmonių), kurie tinkamai atliktų visą SEO procesą nuo pradžios iki galo, treti – samdo individualius asmenis (vadinamus freelancerius), siūlančius SEO paslaugas. Sunku pasakyti, kuris būdas būtų geriausias Jums ir Jūsų verslui, nes kiekviena situacija yra unikali. Greita Google paieška atskleidžia, koks nesuskaičiuojamų įmonių ir laisvai samdomų darbuotojų (freelancerių) kiekis konkuruoja tarpusavyje ir varžosi dėl Jūsų verslui teikiamų paslaugų. Nors abu paslaugos teikėjai (tiek įmonė, tiek freelanceris) siūlo suteikti viską, ko Jums reikia, kad pasiektumėte geriausius rezultatus, vis dėlto naudinga žinoti, kuo šios SEO paslaugų teikėjų rūšys skiriasi.

Taigi pateikiame skirtumus tarp profesionalių SEO įmonių ir laisvai samdomų SEO ekspertų (freelancerių). Abu siekia to paties tikslo, bet jų požiūris skiriasi. Pažvelkime iš arčiau.

PROFESIONALIOS SEO ĮMONĖS

Profesionalios SEO įmonės teikia geresnės kokybės paslaugas, nei dauguma laisvai samdomų SEO ekspertų. Tačiau ir jų paslaugų kaina atitinka aukščiausią kokybę.

Aptarkime šį esminį ir svarbiausią profesionalios SEO įmonės bruožą – kokybę – plačiau ir peržiūrėkime kitus SEO paslaugas teikiančios įmonės privalumus.

PRIVALUMAI

  1. Kokybė. Geriausios SEO įmonės turės ilgametę patirtį sukaupusius darbuotojus ir patikrintą metodiką, duodančią norimų rezultatų. Šie veiksniai padeda užtikrinti, kad visų projektų darbo kokybė būtų standartizuota ir atlikta nepriekaištingai.
  2. Aiškūs lūkesčiai. Pasinaudoję profesionalių SEO įmonių teikiamomis paslaugomis, gausite labai geras idėjas, kurias jie ketina įgyvendinti. Jie turėtų vykdyti gerai dokumentuotą ir sklandų procesą, o tai labai palengvina kliento gyvenimą.
  3. Atnaujinimai ir ataskaitos. Dar vienas profesionalių SEO įmonių privalumas – gausite aiškias, išsamias ataskaitas. Visi atnaujinimo darbai vyksta reguliariai. Ypač gerai tai, kad aiškios SEO ataskaitos bus naudingos ir lengvai suprantamos tiek pradedančiajam, tiek patyrusiam vartotojui (klientui).

TRŪKUMAI

  1. Nors šiuo metu kainų skirtumas tarp SEO įmonių ir laisvai samdomų SEO ekspertų mažėja, tačiau SEO įmonių teikiamos paslaugos vis tiek gali būti gana brangios. Kartais gali tekti mokėti kelis kartus per mėnesį, priklausomai nuo to, kokių paslaugų norėsite. Jei norite sužinoti daugiau apie skirtingas SEO kainas ir tai, kas tam daro įtaką, siūlome savarankiškai atlikti rinkos analizę, kreipiantis į kelias įmones ir laisvai samdomus ekspertus, kurių kainas vėliau galėtumėte palyginti.
  2. Dauguma SEO paslaugas teikiančių įmonių veikiausiai pateiks labai daug kur taikytas strategijas, tačiau gali pasitaikyti ir tokių, kurie pasinaudos slapukų naudojimo metodu (angl. Cookie cutter approach). Taigi kai kuriais atvejais Jūs turėsite tikėti ir sutikti su tuo, ką rekomenduos SEO paslaugas teikianti įmonė. Tai reiškia, kad turite kruopščiai ir atsakingai pasirinkti SEO įmonę ir įsitikinti, kad Jūsų ir įmonės požiūris panašus, o tikslai –suderinami.

LAISVAI SAMDOMI SEO EKSPERTAI

Viena vertus yra nemažai laisvai samdomų SEO ekspertų, kurie siūlo sprendimus, teigdami, kad SEO – vieno žmogaus atliekamas procesas. Dauguma laisvai samdomų SEO ekspertų ne tik nusimano daugelyje SEO sričių, bet ir geba suvaldyti visą SEO procesą nuo pradžios iki pabaigos. Vis dėlto, svarbu suprasti, jog taip būna ne visada. Svarbiausia – iš anksto savarankiškai pasidomėkite planuojamais samdyti SEO ekspertais ir įvertinkite jų darbų kokybę (ar trūkumus).

PRIVALUMAI

  1. Mokate kaskart ir tik tuomet, kai suteikiama paslauga (įvykdoma užduotis). Tai vienas akivaizdžiausių laisvai samdomų SEO ekspertų pranašumų – galite mokėti, kai atliekama paslauga ir tokiu būdu išlaikyti savo biudžetą labiau valdomą. Pasitaiko nemažai atvejų, kai klientas gali prašyti atlikti konkrečias užduotis ir mokėti valandiniu tarifu.
  2. Sąnaudų taupymas. Viena iš priežasčių, kodėl laisvai samdomo SEO eksperto pasirinkimas tampa vis populiaresnis, yra gerokai mažesnės sąnaudos plėtojant savo verslą. Jums nereikės apmokėti įvairių sąskaitų už biurą, darbo vietas, investuoti į darbuotojų kvalifikacijos kėlimą ir pan. Tai reiškia, kad laisvai samdomas SEO ekspertas suteiks kvalifikuotas paslaugas be pridėtinių išlaidų.
  3. Papildomas personalizavimas. Jums nereikės registruotis ir naudotis nustatytomis programomis ar SEO paketu, nes dirbsite vienas su savo pasirinktu SEO ekspertu, kad pasiektumėte išsikeltų tikslų. Jūs galėsite nurodyti užduotis, kurias reikia atlikti ir tokiu būdu savarankiškai kuruosite jų darbą.

TRŪKUMAI

  1. Mažesnio profesionalumo rizika. Nors taip būna ne visada, tačiau laisvai samdomi SEO ekspertai dažnai laikomi mažiau profesionalesniais, nei jų kolegos, dirbantys įmonėje. Turėkite omenyje, kad tol, kol 100 proc. nebus suteiktos SEO paslaugos, jūs nežinosite atliekamų darbų kokybės ir patikimumo.
  2. Neigiamų rezultatų pavojus. Tiesa, laisvai samdomas SEO ekspertas gali pateikti rizikingus pasiūlymus. Kaip jau buvo minėta anksčiau, Jūs nežinote, ką gaunate, kol paslauga nebūna iki galo suteikta. Kokybiška SEO paslauga reikalauja daug pastangų, darbo ir laiko, nes tai sudėtingas procesas, todėl pasitaiko, jog laisvai samdomi SEO ekspertai žada įspūdingus rezultatus, tačiau ne visada sugeba juos pasiekti (paversti realybe).

Taigi apžvelgėme ir Jums pateikėme esminę informaciją, tačiau peržiūrėkime ir daugiau svarbių veiksnių, leidžiančių lengviau pasirinkti SEO paslaugos būdą.

Poreikio mastas. Ar sukūrėte savo interneto svetainę neturėdami jokios SEO idėjos? Jei taip, jums greičiausiai reikės pagalbos iš profesionalios SEO paslaugas teikiančios įmonės, kuri padės jums išanalizuoti problemas ir sukurti tinkamą strategiją. Vis dėlto, jei esate sukūrę SEO pagrindus (strategiją), tinkamesnis ir finansiškai naudingesnis variantas būtų samdyti SEO ekspertą.

Kaina. Dažnai pasirinkus laisvai samdomą SEO specialistą galima sutaupyti, nes SEO įmonių teikiamos SEO paslaugos – brangesnės, tačiau labai dažnai ir kokybiškesnės. Reikia atsakingai įvertinti biudžetą ir pasirinkti sau geriausiai tinkantį variantą.

Bendradarbiavimas. Jeigu norite, kad SEO paslauga būtų atlikta nuo pradžios iki galo be Jūsų įsikišimo, geresnis sprendimas – rinktis SEO paslaugas teikiančią įmonę.

Profesionalumas. Pasikartosime, SEO paslaugas teikiančios įmonės dažniausiai turi savo sistemą, kuri leidžia jiems teikti kokybiškas ir efektyvias paslaugas.

Skaidrumas ir atskaitomybė. SEO paslaugas teikiančių įmonių pateiktos ataskaitos dažnai būna informatyvesnės, negu laisvai samdomo SEO eksperto pateiktos ataskaitos.

Kuris SEO paslaugos teikimo būdas Jums tinkamiausias?

Tikimės, kad perskaitę šį straipsnį, sužinojote daugiau apie SEO paslaugas teikiančių įmonių bei laisvai samdomų SEO ekspertų skirtumus (privalumus ir trūkumus) ir esate pasiruošę priimti savo verslui geriausią sprendimą. Trumpai tariant, SEO įmonė – tinkamiausias pasirinkimas, jei norite, kad būtų kokybiškai suteikta SEO paslauga (priimti Jums geriausi sprendimai) be Jūsų įsikišimo, kai tuo tarpu Jūs galėsite sutelkti savo dėmesį į kitus savo verslo aspektus, kuriems reikia jūsų pastangų. Laisvai samdomas SEO ekspertas ne visada galės garantuoti paslaugų kokybę, todėl jį samdydami pasiruoškite galimiems išbandymams ir klaidoms.

„Jei neturite (nepasiekėte) tinkamo reitingo, nemokate pinigų“ – tokią garantiją dažniausiai suteikia tik SEO paslaugas teikiančios įmonės. Deja, tačiau laisvai samdomas SEO ekspertas garantijas suteikia retai.

Būtinai gerai apgalvokite visus įmanomus variantus bei jų trūkumus ir privalumus – tuomet priimsite geriausią sprendimą.