META APRAŠYMAS

Meta aprašymas – neišvengiama, svarbi ir labai reikalinga SEO proceso dalis. Tad šiame straipsnyje rasite atsakymus į svarbiausius ir dažniausiai kylančius klausimus – kas tai yra meta aprašymas? Kam jo reikia? Kuo jis svarbus? Ir kaip jį tinkamai sukurti? Pradėkim.

KAS YRA META APRAŠYMAS?

Meta aprašymas – tai trumpas svetainės aprašymas, kurį vartotojas mato paieškos rezultatuose, kai paieškos sistema pateikia jūsų svetainę pagal vartotojo raktinį žodį. Paprastai tariant, meta aprašymas yra HTML elementas, apibūdinantis ir apibendrinantis svetainės turinį taip, kad jį suprastų vartotojai ir paieškos sistemos. Jį galite rasti bet kuriame interneto puslapyje, tereikia dešiniuoju pelės mygtuku spustelėti puslapį ir pasirinkti „view source“ (liet. peržiūrėti šaltinį).

Atlikdami SEO, be meta aprašymo tikrai neišsiversite, nes jis yra privalomas ir reikalingas. Kodėl? Nes atlieka itin svarbią funkciją – pristato svetainę, t. y. paieškos rezultatų puslapyje (SERP) pateikiamas svetainės turinio (teksto) fragmentas ir kai vartotojai į paiešką įveda užklausą, tai rezultatų puslapyje mato Jūsų svetainės aprašą. Tai reiškia, jog meta aprašymas suteikia paieškos sistemų naudotojams trumpą aprašymą, ką jie ras užėję į jūsų svetainę, tad drąsiai galima teigti, kad meta aprašymas – būdas, leidžiantis vartotojams lengviau ir greičiau rasti tai, ko jie ieško.

KODĖL META APRAŠYMAI YRA SVARBŪS IR REIKALINGI?

Pirmiausia, meta aprašymų žymos daro reikšmingą įtaką paieškos sistemų optimizavimui. Kaip jau buvome minėję, dažniausiai paieškos sistema panaudoja meta aprašymus kaip svetainės turinio fragmentą, tačiau tam meta aprašymas turi būti tinkamai sukurtas. Priešingu atveju, jei meta aprašymas bus netinkamas, paieškos sistema pati pasirinks kokią nors svetainės turinio dalį, labiausiai atitinkančią vartotojo užklausas, ir pateiks ją paieškos rezultatuose. Be to, tinkamai sukurtame meta aprašyme paryškinami žodžiai, kurie labiausiai atitinka vartotojo užklausoje pateiktus žodžius. Tai vartotojai laiko privalumu, nes taupomas jų laikas, t. y. jie iškart gali matyti, ar puslapio turinyje yra tai, ko jie ieško.

Yra ir dar vienas gero meta aprašymo privalumas – generuojami vartotojų paspaudimai į Jūsų svetainę, t. y. skatinama juos pasirinkti Jūsų svetainę. Tai reiškia, kad tinkamas meta aprašymas gali padidinti jūsų svetainės (matomos natūralios paieškos rezultatų puslapyje) paspaudimų skaičių. Kitaip tariant, kuo daugiau vartotojų matys Jūsų svetainę, tuo didesnė tikimybė, kad daugiau žmonių ir apsilankys joje. Netgi ir tuo atveju, jei Jūsų reitingas išliks nepakitęs, Jūs matysite didesnius lankytojų srautus!

Galiausiai, geri meta aprašymai tinkamai suklasifikuoja svetainę ir ji tampa patraukli ir gerai vertinama paieškos sistemų.

KAIP SUKURTI GERĄ META APRAŠYMĄ?

Gerų meta aprašymų kūrimo būdai yra tokie patys kaip ir patrauklios reklamos teksto rašymo būdai. Jeigu norite gauti kuo daugiau naudos, meta aprašymus kurkite laikydamiesi kelių taisyklių.

  • Būtinai įtraukite ištirtus ir tikslinius raktinius žodžius
  • Atsižvelkite į apimties reikalavimus, t. y. neviršykite leidžiamo simbolių / ženklų skaičiaus. Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad Google neseniai padidino standartinį meta aprašymų ilgį ir iš 160 simbolių / ženklų, jis padidėjo iki 275 simbolių, rodomų paieškos rezultatų puslapyje (SERP). Tad galite optimizuoti meta aprašymo žymas iki 275 simbolių, nes tiek jų gali identifikuoti paieškos robotai. Vis dėlto, atminkite, kad rašote ne vien paieškos sistemai, todėl aprašymas turi būti patrauklus ir vartotojams.
  • Nenaudokite tų pačių meta aprašymų visoje svetainėje, t. y. visuose puslapiuose.
  • Stenkitės, kad tekstas būtų įtikinantis. Jis turi paskatinti žmones veikti, sukelti susidomėjimą ir nepalikti jokių abejonių apie norimą įsigyti produktą, prekę ar paslaugą. Paskatinkite naudotojus spustelėti ant Jūsų svetainės, parodydami jiems, kad svetainė yra vertinga, paveikdami jų emocijas.
  • Užtikrinkite tinkamus ir tvarkingus techninius teksto parametrus. Meta aprašymas privalo atitikti svetainės turinį, priešingu atveju, jis gali klaidinti paieškos sistemas ir vartotojus. Ir tai turės pasekmę – gausite nuobaudą iš paieškos sistemų, t. y. bus sumažinta Jūsų pozicija paieškos rezultatuose ir vartotojai sunkiau Jus suras. Tad pasistenkite, kad meta aprašymas būtų tikslus, teisingas ir neklaidinantis nei vartotojų, nei paieškos sistemų.
  • Sukurkite originalų tekstą. Jokiu būdu nekopijuokite ir neplagijuokite tekstų iš kitų svetainių.

Jei pasinaudosite mūsų rekomendacijomis, tikrai sukursite gerus savo svetainės meta aprašymus. Tik neužmirškite, kad meta aprašymai labai svarbūs kiekvieno puslapio turiniui ir turi būti naudingi ir aktualūs vartotojams.