PUSLAPIO UŽSIKROVIMO GREITIS IR JO SVARBA

Ar žinote, kuris iš visų interneto svetainės vertinimo parametrų yra labai svarbus tiek lankytojams, tiek Jūsų verslo sėkmei? Tai svetainės įkėlimo greitis. Mūsų patirtis rodo, kad beveik pusė visų svetainės lankytojų palieka svetainę, kurios įkėlimo greitis užtrunka ilgiau nei 3 sekundes.

KAIP PATIKRINTI SVETAINĖS ĮKĖLIMO GREITĮ?

Kai kurie internete esantys įrankiai, gali būti labai naudingi. Juos pasitelkus galima išmatuoti, patikrinti daug dalykų, tarp jų – ir Jūsų interneto svetainės įkėlimo greitį. Pristatome Jums kelis geriausius ir pačius populiariausius įrankius, kurie tikrai pravers.

  1. Website speed test – svetainės greičio testas. Jis parodo, kiek laiko užtrunka atidaryti Jūsų svetainę (ar pasirinktą jos puslapį). Be to, pasinaudoję šiuo įrankiu taip pat žinosite ir kitą Jums aktualią informaciją – per kiek laiko įkeliamas Jūsų domenas, koks yra bendras Jūsų svetainės įkėlimo laikas, koks jos vidutinis greitis ir netgi dydis.
  2. Gtmetrix.com – taip pat dėmesio vertas svetainės įkėlimo greičio matavimo įrankis. Jo naudojimas labai paprastas – į reikiamą laukelį įveskite svetainės adresą ir spauskite „analyze“ (liet. analizuoti). Netrukus matysite Jus dominančius rezultatus.
  3. PingDom Website Speed Test – gana populiarus ir naudotojų mėgstamas svetainės įkėlimo greičio matavimo įrankis, kurio veikimo principas iš esmės panašus į Gtmetrix.com įrankį. Tačiau šis įrankis, priešingai nei Gtmetrix.com, Jums gali suteikti papildomos vertingos informacijos – atskleis priežastis (parodys failus), kurie yra per dideli, netinkamai optimizuoti ir trukdo sparčiam svetainės įkėlimo procesui.

Tad mūsų patarimas – pasinaudokite Jums suteikiamomis galimybėmis, pasitelkite nesunkiai prieinamus įrankius ir užtikrinkite tinkamą svetainės įkėlimo spartą, nes ji išties svarbi ir reikšminga. Ir neužmirškite, jei Jūsų svetainės įkėlimas užtrunka ilgiau nei 5 sekundes, tai turi būti nedelsiant taisoma.

KAIP PADIDINTI SVETAINĖS UŽSIKROVIMO GREITĮ?

Kad ir koks patrauklus būtų Jūsų svetainės turinys, kad ir kaip profesionaliai būtų sukurta Jūsų svetainė ir jos dizainas, tai gali nepritraukti pakankamai (ar norimo skaičiaus) lankytojų, jei svetainė įkeliama lėtai. Kad lankytojai pasiliktų Jūsų svetainėje ir nenueitų į konkurentų svetainę, pasistenkite užtikrinti tinkamą svetainės įkėlimo greitį. Tai padaryti galima įgyvendinus kelias sąlygas. Pristatome Jums esmines priemones, kurios padės tinkamai optimizuoti svetainę ir išauginti įkėlimo greitį.

1. JavaScript ir CSS failų optimizavimas

Optimizuojant šiuos failus, esmė – iš svetainės pašalinti kenksmingus ar nereikalingus elementus. Pavyzdžiui, komentarus, perteklinius simbolius ir kt. Jei svetainėje nėra nereikalingų elementų, tai ji greičiau atvaizduojama, todėl ir pats svetainės įkėlimo greitis tampa spartesnis.

2. Paveikslėlių optimizavimas

Svetainėje naudojama vaizdinė medžiaga (paveikslėliai, nuotraukos ir kt. vaizdai) turi būti tinkamo dydžio, t. y. ne per dideli ir neužimti per daug vietos. Jei užtikrinsite paveikslėlių optimizavimą, svetainės įkėlimo greitis tikrai tenkins vartotojus ir Jūs jų neprarasite.

3. Kraunamų failų kiekio sumažinimas

Kad svetainės failai būtų užkraunami tinkamai, vertėtų kreiptis į profesionalius specialistus, kurie būtų susipažinę su svetainės greitį lemiančiais parametrais ir gebėtų puikiai optimizuoti svetainę, kurioje kraunamų failų kiekis nebūtų per didelis. Pavyzdžiui, paprastas pavyzdys – svetainė, kurios struktūra susideda iš 20 failų, krausis greičiau, negu svetainė, kurios struktūra yra 200 failų.  Taip yra todėl, kad naršyklės vienu metu negali užkrauti neriboto kiekio failų, todėl kuo mažesnis failų kiekis, tuo greitesnis svetainės krovimasis.

Beje, kraunamų failų kiekį mažina ir svetainės pritaikymas mobiliems įrenginiams. Šiuo atveju gali būti nebeatvaizduojama ir tam tikra informacija.

4. Klaidų šalinimas

Šiuo atveju kalbėti vertėtų apie 404 klaidą – nuorodas, kurios matomos vidiniame puslapyje, tačiau lankytojų niekur nenukreipia. Tai gali būti ir tekstinė nuoroda, ir paveiksliukas ar bet koks kitas neegzistuojantis failas. Tokio pobūdžio klaidos lėtina svetainės įkėlimą, nes naršyklė iš naujo nuolat bando nukreipti lankytoją į neegzistuojantį failą ir negali pereiti prie kitų, tinkamai funkcionuojančių svetainės failų. Tai išties trukdo svetainės įkėlimo procesui.

5. Kitų elementų (failų) pašalinimas

Šį veiksmą vertėtų sieti su sisteminiais failais. Yra tokių turinio valdymo sistemų, pavyzdžiui „Wordpress“, kuriuose svetainių šablonai sukurti taip, kad sisteminiai failai kraunami nurodant failo versiją. Toks procesas trukdo failų talpinimui (angl. cache) – naršyklės verčiamos kaskart siųsti vis tą patį failą iš serverio, vos tik į jį būna kreipiamasi. Siekiant išvengti šio trukdžio, turėtų būti įdiegiama sisteminių failų talpinimo (angl. cache) funkcija, kuri taupo serverio išteklius ir didina svetainės įkėlimo greitį.

6. AMP (angl. Accelerated Mobile Pages) standarto adaptavimas

AMP – įrankis, kurio dėka itin greitai užkraunamas mobilus svetainės turinys. Jis buvo sukurtas Google, kaip supaprastintų ir greitai įkeliamų svetainių kūrimo būdas. Tai susiję su didžiausiais tinklais (Twitter, WordPress, Pinterest ir kt.) ir  iš pradžių buvo kurta naujienų svetainėms ir tinklaraščiams, o vėliau ATM populiarumas augo, panaudojimo galimybės didėjo ir dabar jis jau pritaikomas įvairaus pobūdžio svetainėms. Mūsų patirtis rodo, kad šios sistemos naudojimas akivaizdžiai padidina svetainės greitį, tačiau tai dar ne viskas, kodėl ATM verta pasinaudoti – jis gerina vartotojų patirtį, svetainėje praleidžiama daugiau laiko ir tai daro teigiamą įtaką svetainės vertinimo pozicijoms; gerina svetainės matomumą paieškoje ir suteikia galimybę greitai pateikti reklamą, neiškraipant svetainės turinio. Tad pasinaudoti šiais privalumais išties verta.

7. Tinkamas serverio krovimosi užtikrinimas

Serverio parametrai gali lemti svetainės įkėlimo greitį, tačiau tam turėtų būti sumažintas serverio atsako (angl. response) laikas iki mažiau kaip 200 ms. Norėdami tinkamai optimizuoti serverio krovimąsi, atsakingai pasirinkite svetainių talpinimo paslaugų teikėjus, nes tik profesionalūs, savo darbą išmanantys specialistai gali tai užtikrinti.

Beje, kalbant apie serverius, verta atkreipti dėmesį į CDN serverius, kuriuose talpinama svetainė ir kurie didina paveikslėlių ir kitų elementų atsisiuntimo greitį (į naršyklę). Tai itin svarbu tais atvejais,  kai svetainėje apsilanko vartotojai iš viso pasaulio.

TRUMPAI

Kaip jau minėjome straipsnio pradžioje, svetainės įkėlimo greitis yra svarbus veiksnys, kuris turi būti nuolat prižiūrimas, nes daro teigiamą įtaką tiek pačios svetainės funkcionavimui, tiek vartotojų patirčiai, tiek apskritai Jūsų veiklos populiarumui. Tinkamai sutvarkyti (optimizuoti) svetainės įkėlimo greitį gali Jūsų pasirinkti kvalifikuoti specialistai, kurie išanalizuos situaciją, atras problemas ir pasiūlys geriausias priemones šiai problemai išspręsti, arba Jūs patys, pasitelkdami atitinkamus įrankius. Atminkite, jeigu svetainė bus įkeliama 3 ir daugiau sekundžių, didelė tikimybė, kad prarasite lankytojus, o kartu su jais ir galimą pelną!

Comments are closed.