SEO paslaugos svarba

Prieš pasakojant apie SEO paslaugų naudą ir aktualumą, būtina suprasti kas yra pats SEO. Populiariausias apibrėžimas – optimizavimas paieškos sistemoms. Kitaip tariant, SEO paslaugas teikiantys specialistai kryptingai atlieka konkrečius veiksmus, parinkdami tikslingus raktinius žodžius, kurie padeda paieškos sistemose iškelti Jūsų internetinę svetainę į aukštesnes pozicijas. Tokiu būdu vartotojai gali nesunkiai surasti juos dominančias prekes ar paslaugas, geriausiai atitinkančias jų lūkesčius. Statistikos duomenys iš tiesų įspūdingi – net 84 proc. lankytojų į internetines svetaines ateina iš paieškos sistemų ir net 95 proc. žmonių apskritai naudojasi paieškos sistemomis, kai ieško reikalingų prekių ar paslaugų.

Vertinant spartėjantį SEO paslaugų populiarumą, gali kilti klausimas, kodėl SEO paslaugos tapo tokios aktualios. Priežasčių tam yra labai daug, todėl verta jas aptarti.

1. Didinamas internetinės svetainės lankomumas

Užsisakius SEO paslaugas, pradedamas kurti nuorodų tinklas. Tai reiškia, kad kitose internetinėse svetainėse esančiam tekstui – tam tikriems žodžiams ar frazėms (dažniausiai, raktažodžiams) – uždedama nuoroda, nukreipianti vartotoją į Jūsų svetainę. Tokiu būdu Jūsų internetinė svetainė susiejama su kita svetaine – joje apsilankęs vartotojas, paspaudžia nuorodą, nukreipiančią į Jūsų svetainę, ir tai suteikia Jums realios naudos. Kokios? Padidina Jūsų svetainės lankomumą.

2. Didinamas prekės ženklo žinomumas

Norint, kad Jūsų internetinė svetainė taptų žinoma, svarbu, kad lankytojai ja dalintųsi, rekomenduotų draugams ir pažįstamiems. To pasiekti galima pasinaudojus SEO paslaugomis, t. y. atliekant vidinį SEO optimizavimą, susijusį su svetainės vidumi. Dažniausiai į šį procesą įeina tokie veiksmai, kaip SEO duomenų sutvarkymas (title, meta-description tekstai), turinio atnaujinimas ir kūrimas (pakeitimai, papildymai), nuotraukų optimizavimas, jų aprašymų tekstų sukūrimas, puslapių pritaikymas mobiliems (ir kitokiems) įrenginiams, puslapių krovimosi greičio optimizavimas. Paminėtina, kad šiam procesui būdingi ir kiti svetainės „viduje“ atliekami veiksmai, kurie daro turinį patrauklų, įdomų, aktualų vartotojams ir skatina ne tik juos pačius sugrįžti dar kartą, bet ir pasiūlyti svetainėje apsilankyti kitiems.

3. Padedama Jūsų internetinei svetainei dominuoti Google sistemoje

Tiesa, šiuo atveju turi padirbėti SEO specialistai – sukurti meta title žymas, kurios daro įtaką Google paieškos reitingams, ir tinkamai bei reikiamose vietose (tekste, internetinio puslapio varde (domene), atitinkamose žymose – paveiksliukų, aprašymų ir pan.) panaudoti parinktus raktinius žodžius.

4. Didinami pardavimai

SEO paslaugas teikiantys specialistai užtikrina, kad Jūsų internetinė svetainė atsidurtų kuo aukštesnėse paieškų pozicijose, o tam reikia, kad tinklapis būtų kuo greičiau surandamas paieškos sistemų. Tai atlikus, daugiau interneto vartotojų, pagal tam tikrus raktinius žodžius ieškodami informacijos apie Jūsų produktus ar paslaugas, apsilankys Jūsų internetinėje svetainėje. Neabejojama, kad didesnis lankytojų srautas reiškia ir didesnį pirkimų kiekį.

5. Didinamas patikimumas bei gerinamas įmonės įvaizdis

Pastebėta, kad geresnėse paieškos sistemų pozicijose esančios internetinės svetainės žmonėms atrodo daug patikimesnės. Tai dar ne viskas, nes šiuo klausimu itin svarbus tampa išorinis SEO optimizavimas, kuris apima tokius procesus, kaip nuorodų gavimas iš tos pačios tematikos puslapių ir socialinių tinklų optimizavimas. Tai reiškia, kad egzistuoja pagrindiniai veiksniai, nuo kurių priklauso raktažodžių pozicija Google paieškos sistemoje: socialinių tinklų aktyvumas, atgalinės nuorodos iš gerai vertinamų ir patikimų svetainių, skaitytojams aktualus unikalus turinys, svetainės gyvavimo laikas, svetainės užkrovimo greitis ir pan. Beje, pagerinantis Jūsų pozicijas Google paieškos sistemoje socialinių tinklų aktyvumas – „patinka“ (anlg. like), „dalintis“ (angl. share) ir pan. – kurie didina Jūsų prekės ženklo žinomumą, svetainės svarbą ir patikimumą. Kitaip tariant, suteikia jai reikšmingą įvaizdį.

6. Populiarinamos paslaugos arba prekės

Šiuo atveju svarbi turinio strategija, kurią parenka SEO paslaugas teikiantis specialistas. Turinio strategija apima taisykles ir gaires, kaip turi būti kuriamas naudingas ir įdomus turinys klientams, platinamas, populiarinamas ir kaip šis turinys turi padėti didinti prekės ženklo žinomumą bei skatinti pardavimus.

7. Jūsų internetinė svetainė pateikiama kaip viena iš rinkos lyderių

Nuosekliai kuriamas ir platinamas unikalus turinys apie Jūsų siūlomas prekes ir paslaugas sukuria ir Jūsų autoritetą internete. Be to, potencialūs klientai ir partneriai žino, kad norint būti pirmose Google paieškos rezultatų pozicijose, reikia laiko, investicijų ir pastangų. Kokybiškai ir profesionaliai suteiktos SEO paslaugos užtikrina Jūsų svetainei aukščiausias pozicijas – tai puiki rekomendacija, kuri parodo, kad toje veiklos srityje esanti įmonė yra ne tik žinoma, bet ir viena iš rinkos lyderių.

8. Aplenkiami konkurentai

Tam turi būti vadovaujamasi keturiomis pagrindinėmis taisyklėmis:

I taisyklė. Kokybiškos nuorodos. Į svetainę nukreipiančios nuorodos daro didelę įtaką internetinės svetainės reitingams. Vis dėlto, svarbiausia kokybė, o ne kiekybė, todėl naudotis reikia tik tomis nuorodomis, kurios daro teigiamą įtaką svetainei.

II taisyklė. Profesionalūs ir patirties turintys SEO specialistai, kurie žino, kaip tinkamai suteikti paslaugas.

III taisyklė. Tikslingai parinkti raktiniai žodžiai. Tik atsakingai ir tinkamai parinkti raktiniai žodžiai į Jūsų internetinę svetainę atves potencialius klientus. Priešingu atveju, pritrauksite tokius lankytojus, kurių nedomina Jūsų produktas.

IV taisyklė. Patrauklus dizainas, įdomus ir aktualus turinys bei patogus naudojimasis internetine svetaine. Svetainės turinys turi būti kuriamas atsižvelgiant į vartotojus, visa informacija joje turi būti pateikiama tiksliai ir aiškiai.

9. Taupomas vartotojų laikas

Dauguma vartotojų taupo savo laiką, todėl ieškodami prekės ar paslaugos paieškos sistemose, apsilanko tik pirmas paieškos pozicijas užimančiose internetinėse svetainėse. SEO paslaugas teikiančių specialistų užduotis – interneto svetainės paieškos rezultatus iškelti būtent į tą pirmąjį puslapį. Kuo aukštesnė pozicija, tuo geriau, nes tuomet išlieka pati didžiausia tikimybė, kad potencialus klientas apsilankys būtent paslaugos užsakovo svetainėje.

Ar po šių argumentų vis dar kyla klausimas, kodėl SEO paslaugos šiuo metu itin aktualios? Tai puikus būdas pateisinti bet kurio internetinės svetainės savininko lūkesčius ir įgyvendinti pagrindinius tikslus.