SEO specialistas

SEO paslaugos yra vienas iš pagrindinių veiksnių, kuris gali turėti labai didelės įtakos verslo sėkmei. Su šia paslauga galima pasiekti didesnio populiarumo, žinomumo ir net padidinti pardavimus. Visapusiškai naudingos SEO paslaugos atneša didžiulę naudą, tačiau, jei norima, kad investicija į šią paslaugą iš tiesų atsipirktų, reikia išsirinkti tikrą savo srities specialistą, kuris gerai išmanytų savo darbą ir turėtų patirties.

Dabar SEO paslaugos yra labai populiarios, todėl nenuostabu, kad kokybiškas paslaugas teikiančių specialistų rasti sunku, ypač, jei nežinoma pagal kokius kriterijus juos reikia vertinti. Šiame straipsnyje pateiksime informaciją, kuri, tikėtina, padės Jums suprasti į ką reikia atsižvelgti renkantis SEO specialistą.

Kas yra SEO specialistas?

Pagrindinis ir geriausiai nusakantis SEO specialisto veiklą apibrėžimas – asmuo, gebantis interneto svetaines optimizuoti paieškos sistemoms. Profesionalus SEO specialistas turi išmanyti paieškos sistemų veikimo principus, internetinių svetainių (ir jų turinio) kūrimo procesus ir gebėti kurti konkurencingas internetinių svetainių plėtros paieškos sistemose strategijas.

Kokiomis savybėmis pasižymi SEO specialistas?

Geras, vertas Jūsų pasirinkimo SEO specialistas turi pasižymėti:

 1. Profesionalumu / kompetentingumu – SEO paslaugas teikiantis specialistas turi ne tik atsakyti į visus Jūsų užduodamus klausimus, bet ir pateikti savo siūlymus apie reikiamus optimizuoti elementus, padėsiančius pasiekti geriausių rezultatų.
 2. Įgyta patirtimi – SEO specialistas privalo turėti savo darbų pavyzdžių, kuriuos Jums paprašius, nedvejodamas pateiktų.
 3. Įžvalgumu – SEO paslaugas teikiantis specialistas turėtų iškart, vos pažvelgęs į Jūsų internetinę svetainę (paviršutiniškai peržvelgęs svetainės struktūrą, turinį ir nuorodas), pasakyti esminius dalykus, kurie turėtų būti tvarkomi (keičiami, pildomi, tobulinami).
 4. Konkretumu – SEO specialistas turi išsamiai ir aiškiai paaiškinti apie SEO paslaugos etapus, t. y. nurodyti vidinio SEO proceso veiksmus ir išorinio SEO proceso veiksmus bei šių etapų trukmę.
 5. Sąžiningumu – SEO specialistas turi ne tik gerai nusimanyti savo darbą, bet ir dirbti legaliai, užtikrinti savo teikiamos paslaugos tinkamumą. Kodėl šis SEO specialistų bruožas itin svarbus? Todėl, kad šiuo metu rinkoje populiarėja ir juodoji SEO paslauga, tai reiškia, kad SEO „specialistai“ bando sutrumpinti kelią link teigiamų rezultatų – nukopijuoja svetainės vidaus turinį, automatiškai kuria išorines svetaines, automatiškai kuria nekokybišką turinį ir tokiu būdu yra sukuriamas dirbtinis populiarios internetinės svetainės įvaizdis, tačiau Google sistema šią apgaulę aptinka ir svetainė visiškai pašalinama iš paieškos sistemos.

Taigi nesirinkite bet ko – pasidomėkite, įvertinkite ir atsakingai nuspręskite, kam patikėsite savo internetinės svetainės optimizavimą.

Kokius veiksmus atlieka SEO paslaugas teikiantis specialistas?

Prieš užsakydami SEO paslaugas, turėtumėte žinoti, kas bus daroma su Jūsų internetine svetaine. Mes Jums pateikiame pagrindinius SEO paslaugas teikiančių specialistų veiksmus, kurių jie turi imtis siekdami pagerinti Jūsų internetinės svetainės reitingus:

 • Atliekama bendra internetinės svetainės turinio analizė ir parenkami tikslingiausi raktažodžiai.
 • Išanalizuojama svetainės vidinė puslapių struktūra ir pateikiami atitinkami pasiūlymai.
 • Išanalizuojamos kitos konkuruojančių svetainių pozicijos paieškos rezultatų puslapiuose ir priimami atitinkami sprendimai.
 • Atliekamas vidinis SEO.
 • Atliekamas išorinis SEO.
 • Siūlomi sprendimai dėl techninių SEO optimizavimo užduočių, tokių kaip svetainės greitis, pritaikymas kitiems įrenginiams ir pan.
 • Atliekami visi galimi vidinio SEO optimizavimo darbai, pagerinamos interneto svetainės pozicijos interneto paieškos sistemose ir jos (pagal įvairius raktažodžius) tampa lengviau randamos kitiems.
 • Stebima raktažodžių pozicijų ir natūralaus lankytojų srauto dinamika, konkuruojančių svetainių pozicijos bei laiku imamasi papildomų veiksmų, kad būtų išlaikytas ir (ar) pagerintas pasiektas rezultatas.

Kadangi veiksmų atliekama daug, tai ir SEO paslaugos teikimo trukmė gali užtrukti – net iki kelerių mėnesių, tačiau dėl to nevertėtų sielotis, nes tinkamo SEO specialisto pasiekti rezultatai dažniausiai pranoksta lūkesčius.

Ką dar verta žinoti apie SEO paslaugas teikiančius specialistus?

Iš savo sukauptos patirties, galime teigti, kad geras SEO specialistas turi ne tik turėti reikiamų teorinių žinių, būti sukaupęs patirties ir pasižymėti tam tikromis savybėmis. Jis turi būti išsiugdęs ir tam tikrus įpročius bei požiūrius, sąlygojančius teikiamos paslaugos kokybę.

Visų pirma – bebaimis strategiškumas. Tai reiškia, kad SEO specialistas turi nuolat sekti Google naujienas. Pateikiame kelias svetaines, kurios turėtų tapti neatsiejamos nuo gero SEO specialisto darbo: Google Webmaster Central (Google tinklaraštis, skirtas SEO specialistus informuoti apie Google paieškos sistemą), Search Engine Land (supažindina su bendra SEO vykdoma veikla), Search Engine Roundtable (skelbiamos visos SEO naujienos). Žinoma, čia tik kelios svetainės, praversiančios SEO specialistams, tačiau svarbiausia ne kiekybė, o kokybė. Be to, vertėtų nepamiršti, kad SEO – dinamiška ir nuolat kintanti paslauga, todėl ir SEO specialistas turi būti motyvuotas ir nuolat siekti naujų žinių.

Antra – analitiškumas. Lyderiaujantis SEO specialistas turi stebėti aukščiausias pozicijas paieškų sistemose užimančias internetines svetaines ir gebėti atskleisti tokių reitingų priežastis. Jis turi nuolat kelti hipotezes, kas patikrinti ir parinkti geriausią optimizavimo būdą (techniką) savo klientui.

Galiausiai – nuolatinis tobulėjimas. Geram SEO specialistui neužtenka tik tobulinti žinias, jis turi lavinti ir asmeninius savo gebėjimus. O to pasiekiama domintis naujovėmis ir tikslingai dirbant.

Taigi tinkamai pasirinkus SEO specialistą, galėsite džiaugtis savo internetinės svetainės populiarumu ir didesniu pelnu. Užsitikrinkite savo sėkmę!

Profesionalus SEO paslaugas teikiantis specialistas: kartą atlikus, rezultatas išlieka ilgam!