Susikūrus savo internetinę svetainę tikimasi iškart sulaukti populiarumo, daugiau potencialių klientų, tačiau be pastangų ir investicijų sėkmės iškart susilaukti tikrai nepavyksta. Kad potencialūs klientai galėtų apsilankyti Jūsų svetainėje, iš pradžių jie turi ją rasti. Taigi, visada turėtų būti siekiama, kad pagal Google paiešką svetainė būtų kuo aukštesnėse pozicijose. Tą užsitikrinti galima internetinei svetainei atlikus išorinę SEO optimizaciją, kurios pagrindas yra SEO straipsniai. Nors, atrodytų, parašyti tokį straipsnį nėra labai sudėtinga, tačiau svarbu paisyti tam tikrų taisyklių. Taigi, sužinokite kaip parašyti gerą SEO straipsnį.
1 taisyklė: raktažodžiai
Prieš rašydami SEO straipsnį, pirmiausia parinkite tinkamus raktinius žodžius. Pasvarstykite, kokie raktažodžiai galėtų geriausiai apibūdinti jūsų siūlomas prekes arba paslaugas. Kai kurių raktinių žodžių konkurencingumas yra labai didelis, tad tuomet, jei norite greitesnio rezultato, vietoj „moteriški drabužiai“ ar kitų bendrinių žodžių rinkitės „moteriški drabužiai internetu“ – tai padės greičiau pakilti į aukštesnes pozicijas. Tačiau galvokite ne vien apie raktažodžius, kurie nukreipia į jūsų el.parduotuvę, tačiau ir apie tokius, kurie išsprendžia problemą, pavyzdžiui, puikiu raktažodžiu gali tapti frazė „kaip išsirinkti siurblį“, o nuoroda nukreipiama į jūsų tinklaraštį, kur aprašomas pasirinkimo procesas. Kalbant apie SEO straipsnį, idealu, jei raktažodis yra minimas straipsnio pavadinime ir yra minimas teksto pradžioje.
2 taisyklė: teksto kokybė
Nors kartais manoma, kad SEO straipsniai nebūtinai turi būti kokybiški, ir svarbiausia – jų kiekis, tačiau tai nėra tiesa. Tekstai turėtų būti informatyvūs, rašydami orientuokitės ne į paieškos sistemą, bet ir į skaitytoją. Jei SEO straipsniai bus įdomūs, tai tikrai patrauks interneto vartotojų dėmesį, taigi, savo internetinėje svetainėje sulauksite dar daugiau lankytojų, atitinkamai ir Google paieškos robotai tai įvertins teigiamai. Kokybiškas internetinės svetainės turinys – svarbi išorinio SEO dalis.
3 taisyklė: aktyvios nuorodos
SEO straipsnyje turėtų būti ne daugiau nei dvi aktyvios nuorodos, vedančios į jūsų internetinę svetainę. Dažniausiai yra pasirenkama viena aktyvi nuoroda – pirmoji yra „stipresnė“ už antrąją.
4 taisyklė: raktažodžių kiekis tekste
SEO straipsnis nėra raktažodžių kratinys. Nors kartais manoma, kad juos tekste vertėtų naudoti kuo gausiau, tačiau tai nėra tiesa – raktažodžių kiekis tekste turėtų būti ne didesnis nei 5 procentai (jei straipsnis yra 500 žodžių ilgio, raktažodis turėtų pasikartoti ne daugiau nei 10 kartų). Beje, raktažodis turi būti naudojamas ne tik pasirinktu linksniu, tačiau ir kitais linksniais bei galima naudoti sinonimus. Rašykite natūraliai pasirinkta tema ir raktažodžiai patys susidėlios į vietas.
5 taisyklė: antraštės
SEO straipsnį rekomenduojama išskaidyti į antraštes, kurios turėtų būti išskiriamos kitu šriftu ar paryškinamos. Nors ir nėra būtina, tačiau palanku antraštės pavadinime minėti raktinį žodį. Tai palengvina skaitytojui skaitymo procesą, tekstas neatrodo nuobodus ir neįveikiamas ilgio prasme.
6 taisyklė: teksto apimtis
SEO straipsniai turėtų būti ne trumpesni nei 300 žodžių, daugumos straipsnių katalogų savininkai nesutinka talpinti trumpesnių tekstų. 300 žodžių tekstai yra pripažinti optimaliausi iš skaitytojo pozicijos. Tai pakankamai ilgas tekstas, kad juo būtų galima sukelti intrigą ir paaiškinti esmę, tačiau neper ilgas, jog žmogus nenorėtų jo skaityti. Ilgas tekstas, kurio antraštė ir pirmi sakiniai neužkabina, sulaukia daug mažiau dėmesio, nei gerokai trumpesnis tekstas tokia pačia antrašte.
7 taisyklė: skaitomumas
Kaip jau minėta, tekstą palanku išskaidyti į antraštes, taip pat yra palanku paryškinti svarbiausias teksto vietas. Interneto vartotojai dažniausiai straipsnio skaitymui paskiria ne daugiau nei 60 sekundžių, tad jūsų užduotis – pasirūpinti, kad būtų galima greitai rasti svarbiausią informaciją.
8 taisyklė: iliustracijos
SEO straipsniai turėtų būti iliustruojami, ir tam palanku rinktis daugiau nei vieną nuotrauką. Vaizdinė informacija neretai dar labiau patraukia dėmesį nei tekstas, taigi, tai gali paversti straipsnį dar populiaresniu. Iliustruoti galima fotografijomis arba video. Iliustracijoms parinkite tematiškai tinkančius pavadinimus bei antraštes ir tai prisidės prie dar geresnių rezultatų.
9 taisyklė: teksto unikalumas
Be jokios abejonės, SEO straipsniai turėtų būti unikalūs. Galima rasti nemažai nemokamų įrankių, kurie galėtų padėti nustatyti teksto unikalumą. Idealu, jei jis yra šimtaprocentinis, tačiau unikalumas gali būti pakankamas ir tada, jei jis siekia 90 procentų (rašant tekstus tam tikromis temomis, pavyzdžiui, apie greituosius kreditus, ne visada yra paprasta užtikrinti šimtaprocentinį unikalumą, nes mintys ir idėjos dažnai kartojasi).
10 taisyklė: straipsnio talpinimas
Pagalvokite, kur talpinsite SEO straipsnius. Galite rasti nemokamų ir mokamų katalogų, kuriuose yra talpinami tokie tekstai. Vis dėlto, visada svarbu įsitikinti, kad šių katalogų reitingas yra pakankamai geras, ir straipsnių talpinimui kas kartą rinkitės vis kitus katalogus. Jei turite galimybę, rinkitės teminius katalogus ir tinklaraščius, kuriuose aptariamos panašios temos kaip ir jūsų straipsnio. Jei norėsite patalpinti gana didelį straipsnių kiekį, rinkitės talpinimą kas kelias dienas, venkite visus straipsnius patalpinti vienu metu.
Jei laikysitės šių svarbiausių taisyklių, tikrai pasieksite puikių rezultatų, kurie garantuos dar didesnį jūsų internetinės svetainės lankomumą bei aukštesnes Google ir kitų paieškos sistemų pozicijas.
Comments are closed.