SEO nuobauda?

Google nuobauda yra itin nemalonus dalykas, todėl nei vienas internetinės svetainės kūrėjas ar savininkas jos gauti nenori. Ją gavus kyla labai daug klausimų, o vienas iš pagrindinių – kaip daryti toliau? Atkurti svetainę po nuobaudos tikrai nėra lengva – toks procesas reikalauja kantrybės. Jei nežinote nuo ko pradėti – šis straipsnis kaip tik Jums. Sužinokite kokiais būdais galima atkurti svetainę po nuobaudos.

Pateikiame Jums pagrindinius ir nemokamus įrankius, reikalingus svetainei atkurti:

 1. 15 minučių, skiriamų šiam straipsniui perskaityti.
 2. „Google Webmaster Tools“.
 3. „Google Drive, Spreadsheets“.
 4. Daug laiko (atsiprašau, bet tai tikrai tiesa!).

Pirmiausia, reikia žinoti, kad yra du SEO nubaudimo tipai –„rankinis“ ir „algoritminis“. Esminis jų skirtumas – jei gausite „rankinę“ nuobaudą, tai būsite apie tai informuoti, o gavę „algoritminę“ nuobaudą, ją matysite, tačiau nebūsite asmeniškai įspėti apie jos taikymą Jūsų svetainei. Paaiškinsime kiek plačiau.

„Rankinė“ nuobauda

Kai kurie SEO specialistai tokią nuobaudą vadina „nenatūralių nuorodų nuobauda“. Ją skiria žmonės, dirbantys „Google“, tai reiškia, jog jūsų svetainė gali prarasti pozicijas paieškoje arba būti iš jos visiškai pašalinta. Mitas, jog tai vyksta dėl konkurentų užgaidų ar keršto. Dažniausiai nusižengusi svetainė pastebima algoritmo ir perduodama svetainių brukalo (angl. spam) komandos „Mountain View“, įsikūrusios Kalifornijoje, peržiūrai. Lengviausias būdas sužinoti, ar jūsų svetainė buvo nubausta „rankiniu“ būdu – pasitikrinti „Google Webmaster Tools“ programoje, ar negavote žinutės iš Google.

Jeigu įtariate, kad Jūsų internetinė svetainė buvo nubausta, tačiau negavote jokios įspėjamosios žinutės, tada jūs patyrėte „algoritminę“ nuobaudą.

„Algoritminė“ nuobauda

Tokią nuobaudą jūsų svetainei savaime skiria „Google“ algoritmas. Skirta nuobauda – pozicijų praradimas paieškos varikliuose. Toks praradimas priklauso nuo tam tikrų SEO veiksmų, kurie neatitinka arba priešinasi algoritmo kokybės standartams, atliktų jūsų svetainėje.

Taikant abu nuobaudų tipus, pasekmės būna tos pačios – Jūsų svetainė praranda pozicijas paieškos varikliuose. Tačiau atsigavimo (svetainės atkūrimo) procesas nors ir nežymiai, bet skiriasi.

Tai, ką jūs perskaitysite šiame straipsnyje, yra tikras SEO vadovas, kuriuo vadovaudamiesi sėkmingai atkursite savo internetinę svetainę po pirmosios „rankinės“ nuobaudos.

Jeigu laikysitės visų nurodymų ir atliksite visus reikiamus žingsnius, veikiausiai, pasieksite akivaizdų pagerėjimą. Aš nesuteikiu jokių garantijų, tačiau parodau nuoseklų ir aiškų kelią į svetainės atsigavimą, kuris puikiai veikė kitoms nubaustoms svetainėms.

Kaip atkurti svetainę po „rankinės“ nuobaudos: detalus SEO vadovas

Jei gaunate žinutę apie „Google“ paskirtą „rankinę“ nuobaudą, vadinasi, atėjo laikas imtis veiksmų. Rekomenduojame imtis veiksmų kaip įmanoma greičiau, vos tik sužinote apie nuobaudą, nes kuo ilgiau užtrunkama, tuo ilgiau jūsų svetainė bus „kalėjime“. „Rankinė“ nuobauda stebuklingai savaime nedings. Viskas priklauso nuo Jūsų – ar svetainė liks „kalėjime“, ar bus išgelbėta.

Paruoškite svetainę

Vienas dalykas akivaizdus. Jei Jūsų svetainė buvo nubausta, liaukitės daryti tai, ką darote (nutraukite bet kokią svetainėje vykdomą veiklą). Pradėkite valyti savo svetainę – taisykite 404s klaidas, pašalinkite identišką turinį, atnaujinkite publikuojamus straipsnius, tekstus, pašalinkite reikšminio žodžio perteklių tekstuose ir t. t. Šio straipsnio tikslas – ne išmokyti, kaip daryti SEO, o padėti pašalinti nuobaudą. Labai svarbu, kad jūsų svetainė būtų paruošta grįžti į aukštas „Google“ pozicijas.

Atsisiųskite atgalinių nuorodų sąrašą

Pagrindinė ir dažniausia priežastis kodėl internetinė svetainė gali gauti nuobaudą yra nenatūralios nuorodos į jūsų svetainę. Atėjo laikas rasti šias nuodingas nuorodas. Jūs galite atsisiųsti nuorodas lengvai, nemokamai ir greitai. Yra daug būdų, kaip sužinoti, kokias atgalines nuorodas Jūsų svetainė turi, bet mes žinome, kad svarbiausios nuorodos yra tos, kurias rodo ir mato pats „Google“, t. y. „Google Webmaster Tools“.

Pateikiame instrukciją, kokių veiksmų turėtumėte imtis:

 • eikite į „Webmaster Tools“;
 • spauskite „Search Traffic“;
 • spauskite „Links to your site“;
 • spauskite „more >>“ po „Who links the most“;
 • spauskite „Download latest links“.

Dabar jūs žinote visas nuorodas, dėl kurių buvo nubausta jūsų svetainė ir esate pasiruošę tas nuorodas panaikinti.

Kaip atpažinti blogas atgalines nuorodas?

Nuo šiol kiekvienas jūsų atliekamas žingsnis turės būti pažymimas, o vėliau parodomas, jog būtų aišku, ką darėte, kai tvarkėte savo svetainės atgalines nuorodas. Tai svarbu, nes „Google“ sistemai reikia dokumentuoto jūsų darbo įrodymo. Jeigu jūs iš „Google Webmaster Tools“ atsisiuntėte atgalines nuorodas į „Google drive“, tai jau pirmas svetainės tvarkymo žingsnis.

Kaip visa tai atlikti?

 • nukopijuokite atgalinių nuorodų sąrašą, esantį jūsų „Google drive“ lape, į naują lapą ir pavadinkite jį „Žemos DA nuorodos“;*
 • indentifikuokite visų nuorodų kokybės balus, kitaip tariant atlikite „Domain Authority“. Rekomenduoju naudoti bulkdachecker com virtualų įrankį, nes jis nemokamas, greitas ir leidžia patikrinti 20 nuorodų vienu metu;
 • atsisiųskite iš virtualaus įrankio nuorodų sąrašą su „Domain Authority“ įvertinimais. Nukopijuokite sąrašą atgal į „Google drive“ lapą, pavadintą „Žemos DA nuorodos“;
 • atfiltruokite visas atgalines nuorodas, kurių kokybės balas mažesnis negu 25.
 • pažymėkite geltonai visas nuorodas, kurių kokybės balas didesnis negu 25.

Ką padarėte šiame žingsnyje? Nustatėte kenkėjiškas atgalines nuorodas ir išsiaiškinote, kurias iš jų reikės pašalinti (<25), o kurias galima pasilikti (>=25), nes jos naudingos jūsų svetainei. Vėliau aptarsime, kaip atsikratyti turimomis blogomis atgalinėmis nuorodomis (<25). Tačiau niekada neskubėkite šalinti visų nuorodų, patikrinkite, ar tarp jų nėra ko nors pažįstamo. Tas nuorodas, kurių kokybe esate garantuoti, pasilikite, tačiau būkite atsargūs pasilikdami nuorodas, kurios turi kokybės balus <25.

Indentifikuokite kitas blogas nuorodas

 • sukurkite dar viena lapą „Google drive“ diske, pavadinkite jį „Spam nuorodos“;
 • nukopijuokite visas nuorodas, kurios nėra pažymėtos geltonai, iš ankskčiau daryto žingsnio į šį naują lapą „Spam nuorodos“;
 • apankykite kiekvieną nuorodą. TAIP! Supratote teisingai. Kiekvieną. Vieną paskui kitą;
 • atidžiai peržiūrėkite ir įvertinkite kiekvieną nuorodą, įtartinai ar kenkėjiškai atrodančias nuorodas pažymėkite kokia nors spalva.

Štai keletas patarimų, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį:

  • pornografinės ar su azartiniais žaidimais susijusios svetainės;
  • svetainės, kurios yra iš kitų šalių;
  • svetainės su iškraipytu programiniu kodu;
  • svetainės, kurių turinio tema yra visiškai kitokia negu jūsų svetainės (pavyzdžiui, atgalinė nuoroda pateikiama iš svetainės, susijusios su vaistais, nors jūsų svetainė yra apie metalo konstrukcijas);
  • „Freehost“ svetainės.

Žinome, jog itin dažnai svetainių kūrėjai ir (ar) savininkai trokšta didelio kiekio atgalinių nuorodų. Jūs nenorite panaikinti to, kas gali suteikti jūsų svetainei vertę. Tačiau pamąstykite, ar tai iš tiesų suteikia jūsų svetainei vertę? O galbūt tai naikina jūsų svetainę? Būkite itin kritiški ir negailestingi savo atgalinėms nuorodoms. Atsikratykite blogomis nuorodomis ir kitu šlamštu, trukdančiu jums pasiekti tikslą. Jūsų tikslas – švari svetainė.

Indentifikuokite raktažodžių perkrovimus bei / arba netinkamus tikslius raktažodžių įtvirtinimus (angl. anchor)

 • sukurkite naują lapą „Google drive“ ir pavadinkite jį „SEO pažeidžiančios nuorodos“;
 • atsidarykite „Spam nuorodos“ lapą iš ansktesnio žingsnio. Nukopijuokite visas atgalines nuorodas, kurios nebuvo pažymėtos. Įklijuokite jas į naują lapą;
 • peržiūrėkite kiekvieną atgalinę nuorodą, atidarydami vieną po kitos. Štai veiksmai, kuriuos turėsite atlikti kiekvienoje nuorodoje:
 1. kiekviename nuorodų puslapyje pažiūrėkite programos kodą, paspausdami F12 mygtuką;
 2. ieškokite savo svetainės adreso (CRTL + F + jūsų domenas);
 3. identifikuokite įtvirtinimo tekstą, panaudotą nukreipimui į jūsų svetainę;
 4. apsispręskite, ar įtvirtinimo tekstas yra blogas, ar geras. Uždėkite savo „baltą SEO skrybėlę“ (angl. White hat) ir žinokite, jei įtvirtinimas ir / ar nuoroda kenkia jūsų svetainei. Pasinaudokite šiomis SEO vadovo įžvalgomis;
 • Gerais įtvirtinimais laikomi:
  • http://www.jūsųdomenas.lt
  • Jūsų brendas ar kompanijos pavadinimas.
 • Blogais įtvirtinimais laikomi:
  • tikslūs įtvirtinimai. Jei nuoroda turi įtvirtinimą, pavyzdžiui, „kokie teniso batai yra geriausi“, ir jūsų svetainės puslapis yra lt/kokie-teniso-batai-yra-geriausi, tai laikoma tiksliu įtvirtinimu. Tai parodo, kad ši nuoroda yra potencialiai pavojinga.
  • įtvirtinimai, kurie susideda iš raktažodžių taip pat yra toksiški jūsų svetainei. Pavyzdžiui, nuoroda su paaiškinimu „teniso bateliai“ yra pavojinga tuo atveju, jei jūsų svetainė yra apie teniso batelius. Be to, įtvirtinimas, kuriame yra ilgi raktažodžių deriniai, tokie kaip „kaip išsirinkti geriausius teniso batelius“, su nuoroda į jūsų svetainę, taip pat gali turėti neigiamą įtaką jūsų svetainei.
 • pažymėkite geltonai blogas nuorodas.

Jei atliksite šiuos veiksmus su kiekviena atgaline nuoroda, tai sėkmingai atrasite visas blogas atgalines nuorodas, kurios kenkia jūsų svetainei. Nenustebkite, jeigu teks atsikratyti daugeliu turimų nuorodų. Atsiminkite, kad svarbiausia – atkurti svetainę ir būti matomais, žinomais ir lengvai atrandamais „Google“ paieškoje.

Šiame žingsnyje jūs esate atradę visas blogas atgalines nuorodas ir turite „Google drive“ lapus, kaip įrodymą.

Dabar laikas imtis tolimesnių veiksmų.

Sukurkite naują blogų atgalinių nuorodų sąrašą

Nukopijuokite geltonai pažymėtas nuorodas iš „Google drive“ lapo, pavadinto „Žemos DA nuorodos” (3 žingsnis), pažymėtas nuorodas iš „Googole drive“ lapo, pavadinto „Spam nuorodos“ (4 žingsnis) ir pažymėtas nuorodas iš „SEO, pažeidžiančios nuorodos“ lapo. Įklijuokite visas nuorodas į naują lapą, pavadinkite jį „Nuorodos pašalinimui“.

Prašymas pašalinti kiekvieną nuorodą

Jūsų naujame lape „Nuorodos pašalinimui“ turi būti atliekami tolimesni žingsniai:

 • nueikite į svetainę, kurioje pastebėjote blogą atgalinę nuorodą;
 • suraskite kontaktų formą ar el. pašto adresą;
 • jeigu radote el. pašto adresą, pasižymėkite jį lape prie nuorodos;
 • siųskite el. laišką ar pasinaudokite kontaktų forma, prašydami, kad pašalintų jūsų turimą nuorodą. Tiesiog laiške išdėstykite informaciją apie situaciją ir ko jūs norite iš svetainės savininko. Galite rašyti taip:

„Mes savo svetainėje [nuoroda] atradome nuorodą iš jūsų puslapio [nuoroda], kuri galimai yra kenksminga mūsų svetainei, pagal „Google Webmaster“ nuostatus. Prašome panaikinti šią nuorodą kuo greičiau. Ačiū.“

Nebūtina nuolat rašinėti jiems, kad painaikintų nuorodą. Užtenka vieną kartą parašyti.

 • Savo „Google drive“ diske pasižymėkite, kada kiekvienai svetainei išsiuntėte prašymus dėl atgalinių nuorodų panaikinimo .

Įdėkite pastangų, kad būtų panaikintos atgalinės nuorodos, nes tai yra labai svarbu. Tik nesinaudokite „Disavow“ įrankiu. Geriau pabandykite pašalinti nuorodas natūraliu būdu.

Indentifikuokite pašalintas nuorodas

Norint žengti kitą žingsnį, būtų protinga palaukti bent 1–2 savaites, kol „Google“ indentifikuos pašalintas nuorodas. Na, jeigu laikas jau praėjo, galite atsidaryti savo „Google drive“ lapą, pavadintą „Nuorodos pašalinimui“. Ir toliau vykdykite šiuos veiksmus:

 • sužinokite, kurios svetainės patenkino jūsų prašymą ir pašalino nuorodą. Užtikrintas būdas sužinoti, kad tai įvyko –gauti žinutę apie nuorodų pašalinimą;
 • žalia spalva pažymėkite atgalines nuorodas, kurios jau yra pašalintos;
 • tame pačiame lape sukurkite stulpelį, nurodydami datą, kada buvo panaikinta nuoroda.

Panaikinkite visas likusias nuorodas

Šiame žingsnyje mes naudosime labai stiprų „Google“ įrankį, kuris leis mums pašalinti visas likusias nuorodas. Įrankio nuoroda čia: https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main

Apsilankę šiame „Google“ įrankio puslapyje, pamatysite įspėjimą. Įspėjimo priežastis (reikšmė) paprasta – tai galingas įrankis, kuriuo galite sunaikinti arba pagerinti savo svetainės indeksavimą. Atlikite reikalingus veiksmus:

 • nukopijuokite visas žaliai nepažymėtas nuorodas į naują lapą, pavadintą „Disavow“;
 • sukurkite naują „text“aplanką ir įkelkite į jį visas nuorodas iš „Disavow“ lapo;
 • apsilankykite „Disavow“. Pasirinkite savo svetainę, paskui spragtelėkite ryškų raudoną mygtuką „Disavow links“. Šį veiksmą galėsite atlikti tik tuomet, jeigu turite savininko prieigą;
 • įkelkite „text“ dokumentą su nuorodomis.

Šiame žingsnyje jūs pašalinote visas likusias nuorodas. Įkvėpkite, atsipūskite ir žingsniuojame toliau.

Prašykite „Google“ persvarstymo

Štai smagioji dalis – prašysime „Google“, kad jūsų svetainę įvertintų iš naujo ir pašalintų visas nuobaudas, kad ir vėl galėtumėte džiaugtis atsidūrę „Google“ indeksavimų paieškoje.

 • eikite į „Google Webmaster Tools“: „search traffic“ → „manual actions“;
 • spauskite „Request a review“. Šį veiksmą galėsite atlikti tik tuomet, jeigu jūs turite savininko prieigą;
 • nusiųskite jiems visą „Google“ diske sukauptą informaciją apie atliktus veiksmus.

Laukite atsakymo

Dabar atėjo laikas apsišarvuoti kantrybe. „Google“ nuspręs jūsų likimą. Tai yra geras laikas keliauti atostogų į Taitį, žinoma, jei galite sau tai leisti. „Google“ atsiųs jums žinutę per 2–3 savaites, informuodamas apie sprendimą. Šis sprendimas bus vienas iš dviejų galimų:

 • „Penalty lifted“. Pasisekė. Eikite švęsti, o tada galima žengti prie 12 punkto.
 • „Still in violation“. Nepasisekė. Nenukabinkite nosies ir eime prie 13 punkto.

Ką daryti, jei gavote sprendimą „Penalty is lifted“

Jeigu viską atlikote gerai, turėjote gauti laišką su geromis naujienomis. Laiškas turėtų atrodyti taip:

Na, tik nedaugeliui pavyksta gauti šį laišką po pirmojo bandymo atkurti svetainę. Bet kuriuo atveju, darbas dar nesibaigė. Dabar Jums reikės atkurti svetainės reputaciją ir kokybę.

Jūsų svetainės nuobaudos panaikinimas dar nereiškia, kad jūsų padėtis „Google“ reitingų skalėje pagerės. Nutinka ir taip, kad atsirandama pačiame paskutiniame puslapyje, tačiau nusiminti nereikia – tokiu atveju pats metas pradėti atlikinėti SEO optimizavimą. Jeigu nenorite patys mokytis ar atlikinėti SEO darbų, galite ieškoti specialistų, kurie galėtų jums suteikti SEO paslaugas. Tik šį kartą rinkitės labai atsargiai ir būkite garantuoti, jog nuo šiol Jūsų svetainė atitiks visus „baltosios skrybėlės“ (angl. „white hat“) SEO reikalavimus. Priešingu atveju, kitą kartą gali būti žymiai sunkiau pašalinti savo svetainės nuobaudą ir teks kurti naują svetainę (jeigu norėsite būti atrandami „Google“ paieškos sistemoje).

Ką daryti, jeigu jūsų prašymas yra atmestas?

Dažniausiai po pirmojo bandymo atkurti svetainę, „Google“ atsakymas būna neigiamas, todėl nenusiminkite ir tęskite, ką pradėjote.

Mano, kaip SEO specialisto, patirtis, rodo, kad teigiamas laiškas gaunamas dažniausiai po 3–4 bandymų.

Jeigu jūsų pirmas bandymas buvo nesėkmingas, rekomenduoju pradėti viską nuo pirmo žingsnio ir pakartoti viską, ką darėte anksčiau. Tai neturėtų būti sunku, nes jau viską esate atlikę, tik šį kartą pažiūrėkite, gal atsirado naujų blogų nuorodų, gal kažką praleidote. Tik prisiminkite, būkite kritiški savo svetainei ir negailėkite nuorodų, nes jos gali Jums pakenkti. Tikslas – pašalinti savo svetainės nuobaudą.

Kartokite šiuos žingsnius tol, kol Jums pasiseks, nes nieko kito tikrai nereikia daryti.

Ir Jums tikrai pasiseks!

*Da – Domain authority

Comments are closed.