Svetainės lankomumas

Kiekvienas asmuo, teikiantis kokias nors paslaugas ar siūlantis prekes nori padidinti potencialių klientų ratą ir pardavimus. Todėl neretai imasi įvairių veiksmų šiam tikslui pasiekti. Vienas iš pirmų ir pagrindinių žingsnių – internetinė svetainė. Tačiau ją sukūrus kyla kitas klausimas – kaip svetainę išpopuliarinti? Dėl šios priežasties pradedama ieškoti veiksmingiausių būdų puslapio lankomumui didinti.

Ką reiškia svetainės lankomumas?

Svetainės lankomumą galima apibūdinti kaip didelį (pakankamą) klientų srautą, tenkantį vienai internetinei svetainei. Klientų srautas gali padėti pritraukti daug įvairių klientų, kurie savo ruožtu padidins Jūsų prekės ar paslaugos pardavimus. Todėl svetainės lankomumas laikomas svarbiu sėkmingo verslo veiksniu.

Jei įmonės atstovo paklaustume, kokiu būdu jis didina internetinės svetainės lankomumą, dauguma tikriausiai ilgai negalvodami atsakytų „užsakau kokybišką reklamą“, tačiau reklama tik vienas iš galimų būdų lankomumui padidinti. Šiuo metu labai dažnai pasirenkamas kitas būdas – SEO paslauga, kurios vienas iš pagrindinių tikslų – optimizuoti Jūsų internetinę svetainę, sukurti nuorodų tinklą ir tokiu būdu padėti Jums patekti tarp pirmų paieškos rezultatų bei padidinti svetainės lankomumą. Tyrimai rodo, kad tinkamai įgyvendinta SEO paslauga gali padidinti internetinės svetainės lankomumą nuo kelių iki keliasdešimt kartų.

Kad išsiaiškintume, kaip padidinti internetinės svetainės lankomumą, turime išsiaiškinti du dalykus – kokios internetinės svetainės patrauklios vartotojams bei kaip ir kodėl padidėtų svetainės lankomumas užsisakius SEO paslaugą.

Kokios internetinės svetainės patrauklios vartotojams?

  1. Tokios, kurios lengvai randamos ir patenkina pirkėjo (kliento) lūkesčius. Tam nepasieinama be SEO specialisto, kuris sukuria gerą internetinės svetainės turinį ir užtikrina, kad vartotojai svetainėje praleistų kuo daugiau laiko, pirktų (įsigytų), sugrįžtų, komentuotų ir rekomenduotų. Maža to, SEO specialistas atlieka tam tikrus veiksmus, kurie natūraliai padidina tikslinį lankytojų srautą pagal tam tikrus raktinius žodžius, paieškos frazes bei nuorodas.
  2. Įdomus, informatyvus ir aktualus turinys, kuriame tik tai, kas naudinga ir reikalinga. Vadinasi, privalu nuolat atnaujinti informaciją, išimti pasenusius tekstus, kad būtų patenkinti auditorijos poreikiai. Beje, siūloma nebeaktualiuose puslapiuose pateikti nuorodą į vertingą ir naudojamą puslapį.
  3. Sparčiai veikianti svetainė. Tyrimais įrodyta, kad beveik 50 proc. lankytojų išeina iš internetinio puslapio, jei jis neužkraunamas ilgiau nei 3 sekundes.
  4. Mobiliems telefonams pritaikytas internetinės svetainės dizainas. Šiuolaikinė visuomenė linkusi laisvu laiku prisijungti prie turimų įrenginių ir ten ieškoti reikiamos informacijos. Beje, mobiliesiems pritaikytą internetinės svetainės dizainą palankiai vertina ne tik vartotojai, bet ir paieškos sistemos.
  5. Dėmesio neblaškančios įkyrios reklamos, kurios kartais ne tik apsunkina skaitymą, bet ir apskritai užgožia skaitomą tekstą. Rekomenduojama reklamas skelbti po tekstu.

Kaip SEO paslauga gali padidinti Jūsų internetinės svetainės lankomumą?

Visų pirma, turi būti tinkamai atliktas vidinis SEO, t. y. svetainės vidinių puslapių struktūros (adresų) pakeitimai, turinio sukūrimas (pakeitimas ar papildymas), grafinių elementų aplankų optimizavimas, jų aprašymų sukūrimas, svetainės medžio sukūrimas, internetinių puslapių pritaikymas kitiems įrenginiams ir internetinių puslapių veikimo greičio optimizavimas. Kitaip tariant, turi būti tinkamai parengtas svetainės turinys, informacijos struktūra ir turinio valdymo sistemos.

Antra, geras SEO paslaugas teikiantis specialistas turi gebėti įtikinti paieškos sistemas, kad Jūsų internetinė svetainė verta aukšto reitingavimo. Tam reikia laikytis atitinkamų kriterijų:

  1. informatyvus svetainės turinys (kokybiškai parengti tekstai);
  2. patrauklus internetinės svetainės dizainas ir geras puslapio užkrovimo greitis;
  3. autoritetingos svetainės įvaizdis, kad kitos internetinės svetainės nedvejodamos naudotų nuorodas į Jūsų svetainę;
  4. svetainės struktūra – ar ja lengva naudotis, ar patraukli (nepublikuojama per daug reklamų), ar saugi naudotis.

Trečia, turi būti parinktas geras internetinės svetainės domenas (nuolatinis nekeičiamas kompiuterio vardas internete). Šiuo atveju rekomenduojama daugiausia dėmesio skirti domeno pavadinimo pasirinkimui, t. y. turi būti pasirinktas domenas su raktiniais žodžiais, kurie neviršija 12 simbolių, paties domeno pavadinimas turi būti aiškus, lengvai įsimenamas ir skaitomas, susietas su pagrindine įmonės veikla. Galima išlaikyti ir senus domenus, tačiau reikėtų įsitikinti, kad buvęs domeno savininkas netinkamais (ar neleistinais) veiksmais neigiamai nepaveikė įsigyjamo domeno. Beje, svarbu, kad domeno autoriteto rodiklis būtų pateikiamas išanalizavus atgalinių nuorodų sudėtį, t. y. kokio tipo yra duomenų nuorodos ir kiek jų yra apskritai – vertinant puslapį nepriklausomai nuo turinio.

Taip pat svarbu, kad SEO paslaugas teikiantis specialistas, optimizuodamas jūsų internetinę svetainę, ją pritaikytų ne tik asmeniniams kompiuteriams, bet ir mobiliesiems įrenginiams, planšetiniams kompiuteriams ir kitiems panašaus pobūdžio prietaisams. Reikėtų įsitikinti, kad juose rodoma neiškraipyta, gerai atvaizduota internetinės svetainės informacija.

Galiausiai, Jūsų internetinės svetainės turinys turi turėti tinkamas pavadinimo žymas (angl. Title tags) ir unikalius meta aprašymus (angl. meta descriptions). Jūsų puslapių pavadinimai turi būti sudaryti iš 4–8 žodžių, sudominti ir būti patrauklūs, nes tik tokiu būdu pritrauksite lankytojų ir apskritai padidinsite savo svetainės lankomumą.

Neabejojame, kad norite, jog lankytojai Jūsų internetinėje svetainėje praleistų kuo daugiau laiko, todėl siūlome užsisakyti SEO paslaugą. Ji padės išanalizuoti, kokie Jūsų internetinės svetainės puslapiai sulaukia mažiausiai dėmesio ir radę silpniausias vietas, atnaujins tuos puslapius, papildys reikiamu turiniu.

Taigi, rinkitės SEO optimizaciją – tai vienas geriausių būdų padidinti svetainės lankomumą ir rasti potencialių klientų pagal raktažodžius naudojant paieškos sistemas!