Svetainės reputacija internete su išorinio SEO pagalba

Išorinis SEO susijęs su Jūsų svetainės reputaciją internete. Dažnai svetainės reputacijai įvertinti naudojamas „Moz“ įvertinimas „Domain authority“ Tam, kad jis būtų aukštinamas reikalinga keletas sudedamųjų veiksmų internete:

  • Atgalinės nuorodos (backlinks)“. Jūsų svetainės adresas yra pasidalinamas aukštą reitingą turinčiuose portaluose.
  • „Socialiniai signalai (social signals)“, Jie nurodo, kaip aktyviai Jūsų svetainės adresas yra minimas socialiniuose tinkluose.

Platinant savo svetainę kitose nuorodose, didinamas jūsų prekės ženklo (interneto svetainės) žinomumas ir jis tampa atpažįstamas tarp vartotojų. Aktyvus dalyvavimas socialinės medijos erdvėje ir bendravimas su vartotojais kuria palankias asociacijas ir glaudesnį ryšį su vartotojais. Be to, socialinių tinklų pagalba galite išsiaiškinti vartotojų poreikius ir vykdyti jų laukiamus atnaujinimus bei patobulinimus. Galėsite tobulinti interneto svetainę atsižvelgiant į svetainės vertinimą, todėl nesunkiai priimsite sprendimus padėsiančius pelnyti aukštesnius reitingus paieškos sistemoje. Išorinis SEO labai svarbus, kadangi reklamos dėka galite pasiekti potencialius klientus ir suteikti jiems tai ko jie nori. Reikia prisiminti, kad ieškantys prekių ar paslaugų paieškos sistemose dažniausiai peržiūri tik pirmojo paieškos puslapio rezultatus. Kuo aukščiau išsikelsite savo poziciją organinėje paieškoje, tuo labiau pastebimi būsite.

 

Sėkmingam išoriniam SEO turite:

  • Gauti nuorodas iš kitų autoritetingų svetainių, plačiau skaitykite – Išorinių nuorodų rinkimas;
  • Pašalinti neveikiančias ir blogas nuorodas, plačiau;
  • Atlikti reikiamus veiksmus socialiniuose tinkluose.

 

Atgalinės nuorodos

Gerai vertinamose svetainėse skelbiamos nuorodos, kurios vartotojus nukreipia į jūsų svetainę turi labai didelę svarbą. Pradedant nuo to, kad internetas yra didelis atgalinių nuorodų tinklas, kai mums nereikia naviguoti tūkstančiuose puslapių, o lengvai galime pasiekti vieną svetainę iš kitos ir baigiant greitu ir nesudėtingu informacijos suradimu. Tačiau svetainės savininkai turi suvokti, kad atgalinės nuorodos labai praverčia būti matomiems.

Atgalinės nuorodos iš gerai vertinamų svetainių nurodo jūsų svetainės unikalumą, naudingumą ir patikimumą. Taip yra todėl, kad robotai, kurie nuskaito visą skelbiamą turinį atsižvelgia į pateikiamą informaciją.

Atgalinių nuorodų naudą galėtume įvardinti kaip įvairiapusę, kadangi atgalinės nuorodos yra svarbios ir paieškos sistemoms, ir vartotojams. Vertindamos interneto svetaines paieškos sistemos suklasifikuoja, kurios svetainės yra svarbios ir reikalingos, o vienas iš vertinimo kriterijų – atgalinės nuorodos į jūsų svetainę. Citavimas bei nuorodos yra laikomi kaip pripažinimas ir sutikimas, jog ta svetainė, iš kurios imama informacija, yra naudinga, ypač kai jūsų svetainės informacija pasitelkia kitos autoritetingos interneto svetainės. Viso to nauda – aukštesnis reitingas paieškos puslapio rezultatuose. Taip pat, atgalinės nuorodos naudingos didinti žinomumui ir kelti jūsų matomumui. Kuo daugiau bus atgalinių nuorodų kitose autoritetingose svetainėse, tuo geriau jus indeksuos „Google“ robotai. O tai turi įtakos aukštesnei pozicijai paieškos sistemoje.

Atgalinių nuorodų gavimas

Yra trys pagrindiniai šaltiniai kaip gauti atgalines nuorodas, tai – komentarai, tinklaraščiai ir svetainės.

  1. Po straipsniais dažnai randame vartotojų paliktus komentarus, tad ten palikus atgalinę nuorodą į savo svetainę yra didelė tikimybė, jog ji bus pastebėta ir sulauks ją pamačiusių vartotojų srauto, kuriems tai aktualu. Pagrindinis reikalavimas, kurio turi laikytis atgalines nuorodas komentaruose pateikiantys žmonės – straipsniai privalo būti susiję su nuorodos turiniu. Tai reiškia, jeigu straipsnis apie ratus, jūsų turinys negali būtų apie batus.
  2. Tinklaraščiai. Radę su jūsų turiniu susijusius tinklaraščius susitarkite dėl straipsnio publikavimo, kuriame bus pateikta atgalinė nuoroda į jūsų svetainę. Tam, kad sulauktumėte sėkmės ir būtumėte teigiamai identifikuojami straipsnių turi būti daug, tad derėtų juos publikuoti įvairiuose, skirtinguose tinklaraščiuose. Galite patys sukurti tinklaraštį ir jame talpinti įvairius susijusius straipsnius. Deja, tai užtrunka iki 5 mėnesių, todėl sulaukti greitos naudos nepavyks, bet ilgainiui galėsite džiaugtis rezultatais ir galbūt sulauksite kitų svetainių prašymų patalpinti atgalines nuorodas jūsų sukurtame tinklaraštyje.
  3. Svetainės. Norint sulaukti tikros naudos turite patikrinti svetainę, kurioje norėtumėte patalpinti savo atgalinę nuorodą. Kuo daugiau joje atgalinių nuorodų, tuo mažesnę naudą iš jos gausite. Svarbiausia, kad svetainė, kurioje skelbiamos atgalinės nuorodos būtų autoritetinga ir patikima.