Užsikrovimo greitis

Vienas iš svarbiausių aspektų, kuris turi įtakos Jūsų internetinės svetainės pozicijai paieškos sistemose ir vartotojų komfortu bei patogumui yra svetainės užsikrovimo greitis. Google geriau reitinguoja tas internetines svetaines, kurios užsikrauna greičiau.

Svetainės užsikrovimo greičiui didelę įtaką daro 2 pagrindiniai veiksniai – vidiniai ir išoriniai. Apie juos pakalbėsime šiek tiek išsamiau.

Vidiniai veiksniai. Jie susiję su puslapio dydžiu ir apima tokius aspektus kaip klaidos, blogas kodas, netinkama interneto svetainės struktūra ir pan. Dėl šios priežasties svetainės puslapiuose atsiranda elementų perteklius, jie tampa per dideli.

Beje, šiuo atveju, vertėtų paminėti, kad neigiamą įtaką užsikrovimo greičiau daro animuoti elemenai (pavyzdžiui, Flashelementai), kuriems reikia daug kodo. Kuo daugiau teikiama kodo, tuo lėtesnis puslapio užsikrovimo greitis. Tokius aspektus seka paieškos sistemos, kurios lėtai atsidarantį puslapį vertina kaip nenaudingą ir nepatrauklų vartotojui.

Išoriniai veiksniai. Jie susiję su duomenų perdavimo greičiu ir apima tokius aspektus kaip nekokybišką interneto svetainių skelbimą ir lėtą interneto ryšį.

Taigi tam, kad užkrautų visą puslapio kodą (HTML aplankus (angl. File), paveikslėliai, grafiniai vaizdai, vaizdo įrašai ir pan.) naršyklei reikia nemažai laiko. Be to, užsikrovimo greitis priklauso ir nuo HTTP (kreipimosi į serverį skaičius) užklausų, t. y. kuo daugiau įvairių paveikslėlių, vaizdų, tuo daugiau užklausų, o kuo daugiau užklausų, tuo savaime mažesnis interneto svetainės užkrovimo greitis.

Ką daryti norint padidinti interneto svetainės užsikrovimo greitį?

  1. Optimizuoti grafinius elementus. Tai vienas iš vidinio SEO paslaugos veiksmų.
  2. Naudoti spartinančią atmintinę ( Ceche memory). Joje saugomi itin dažnai naudojami pagrindinės atminties fragmentai.
  3. Optimizuoti CSS ( Cascading Style Sheets), t. y. kalbą, kuri nusako kita struktūrine kalba rašyto dokumento vaizdavimą. CSS skirstomas į išorinius (patogus, kai yra didelis svetainės elementų, failų kiekis) ir vidinius (kodas, kuriantis vaizdą).
  4. Sumažinti užklausų, nukreipiamų į serverį, skaičių.
  5. Atlikti tam tikrus veiksmus, užtikrinančius, kad JavaScript elementai užsikrautų tik tuomet, kai užsikrovė visas puslapis.

Kadangi konkurencija šiuo metu yra didelė ir kiekvienos interneto svetainės savininkas nori ir stengiasi, kad jo svetainė būtų įdomi, originali, naudinga, moderni ir pranokstanti konkurentus, pasitelkiami ir svetainėje skelbiami įmantrūs, sudėtingi elementai (nuotraukos, paveikslėliai ir pan.), kurie veikia svetainės užsikrovimo greitį.

Kaip sužinoti, koks Jūsų interneto svetainės užsikrovimo greitis? Tam yra sukurta nemažai priemonių (interneto įrankių):

Tiesa, galite rinktis ir kitą variantą – kreiptis į SEO paslaugos specialistus, kurie sutvarkys Jūsų interneto svetainės užsikrovimo greitį, pavers svetainę šiuolaikiška ir optimizuota.