Vidinio SEO kūrimas

Svetainės optimizavimas paieškos sistemoms yra pritaikomas taip, kad jūsų interneto svetainė būtų rodoma įvairiose paieškos sistemų rezultatų puslapiuose, pavyzdžiui, Google, Yahoo, Bling ir kt. Dabar efektyviausias reklamos būdas yra būtent SEO, nes tai realius rezultatus duodantys veiksmai. SEO padidina verslo sėkmę, pritraukia daugiau lankytojų, augina pelną ir populiarina prekę ar paslaugą.

Vienas svarbiausių interneto svetainių reitingavimo veiksnių yra būtent vidinis SEO. Jis siejamas su dvejais dalykais – turiniu ir optimizuojamo puslapio HTML kodu. Šiame straipsnyje pateiksime kelias svarbiausias puslapio vietas, į kurias reikia atsižvelgti atliekant vidinį SEO patiems.

  1. Meta Title (puslapių pavadinimai) sutvarkymas ir Meta Description (puslapių aprašymai) suvedimas produktų kategorijoms ir informaciniams puslapiams;

Pateiktame pavyzdyje nei pavadinimas, nei puslapių aprašymas nėra tvarkingas. Vartotojas tikrai nesusidomės tokiu skelbimu, nes jis nėra nei informatyvus, nei patrauklus ar išskirtinis. Norint sukurti kokybišką skelbimą, tokį, kuriame vartotojui aišku ką siūlote ir paskatinti vartotoją atlikti veiksmą, siūlome peržiūrėti visų svetainės puslapių meta duomenis ir juos pakoreguoti. Pavyzdžiui, parodykite vartotojui, jog taikote akcijas, pridėkite veiksmą skatinančią žinutę ir orientuokite skelbimą į pardavimus.

  1. H1 žymų (pagrindinių puslapių antraščių) sutvarkymas;

Įsivaizduokite vieno puslapio pavyzdį, šio puslapio antraštė yra „Džinsai“. Šis pavyzdys nėra geras ir tikrai nerekomenduojame juo remtis tvarkant savo svetainę. Kodėl? Atsakymas labai paprastas – jūsų produkcijoje yra vyriškų ir moteriškų džinsų, abiejuose puslapiuose identiška H1 žyma. Norint, kad jūsų svetainės puslapiai atrodytų profesionaliai ir būtų lengvai indeksuojami, H1 žymos turėtų būti suskirstytos taip, kad būtų aišku kas yra tame puslapyje. Pavyzdžiui, „moteriški džinsai“, „vyriški džinsai“ ir pan. Kai H1 žymos tvarkingos, Google robotas jūsų svetainę vertina kaip sutvarkytą ir aiškią.

  1. Nuotraukų ALT tekstų sutvarkymas;

    Kai kurie Google vartotojai produktų ieško Google vaizdų paieškoje. Tam, kad jūsų produktas būtų rodomas tarp vaizdų reikia tvarkingos svetainės ir nuotraukų ALT tekstų

<img role=”presentation” alt=”” src=”https://www.pavyzdys.eu/wp-content/uploads/2019/05/M1018-25-OnlySons-DydisW30L32-99Cotton-1Elastane.jpg” class=”zoomImg” style=”position: absolute; top: -132.69px; left: -393.253px; opacity: 0; width: 1071px; height: 1596px; border: medium none; max-width: none; max-height: none; display: inline;”>

Patektame pavyzdyje matoma, kad svetainėje ALT tekstai nėra sutvarkyti, todėl jūsų svetainė nebus randama Google vaizdų paieškoje. To rezultate, prarandate tam tikrą lankytojų srautą ir pardavimus.

  1. Google Webmaster Tools įdiegimas;

Google Webmaster puikus tuo, kad šio įrankio pagalba galima matyti labai daug naudingos informacijos. Sužinosite kokius trūkumus Jūsų internetinėje svetainėje mato Google, bei kiek yra atgalinių nuorodų į Jūsų puslapį. Būtent dėl šių priežasčių verta susikurti paskyrą ir pradėti aktyviai naudotis šiuo Google įrankiu.

  1. Svetainės užsikrovimo greičio optimizavimas.

Penktasis ir paskutinis mūsų sąraše yra svetainės užsikrovimo greičio optimizavimas. Tai itin svarbu, nes greitai užsikraunančia svetaine patogu naudotis vartotojams. Jiems reikia, kad jų paieškos vyktų sklandžiai, tai įtakoja jų patirtį ir norą būti toje svetainėje. Patikrinti interneto svetainės greitį galite Google greičio matuoklėje https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/.

Maksimaliai išnaudojus šiuos patarimus ir kitas galimybes užtikrinti, jog internetinė svetainė būtų tvarkinga ir sklandžiai veikianti, padidinsite savo puslapio našumą. Taip sulauksite puikių rezultatų ir norimų konversijų.