Domenai, geriausiai optimizuoti SEO

Greičiausiai nesunk usuprasti, kad dfh4f-ght.info tikrai nebūtų geras domenas Jūsų svetainei, ypač SEO atžvilgiu. Nors Google teigia, jog blogų domenų nėra, tačiau tai netiesa – realybėje tokie domenai tikrai neteikia daug naudos.  Šiame straipsnyje papasakosime, kaip išsirinkti tokį domeno vardą, kad būtų gerai ir jums, ir lankytojams, ir Google.

Trumpas domenas – geriausias

Domenas su raktažodžiu

Google į raktažodžius dėmesio jau nebekreipia? Tai kodėl vos paleistas puslapis, kurio domene yra svarbus raktažodis, iš karto gali varžytis su kitais rinkos lyderiais, veikiančiais jau dešimtis metų? Deja, raktinis žodis domene buvo yra ir, atrodo, bus gana svarbus optimizavimo faktorius.

Gaila, kad kai kurie domenų savininkai perlenkia lazdą ir domenus registruoja su itin tiksliais raktiniais žodžiais. Pavyzdžiui piguslangaivilniuje.lt. Pakanka, kad domeno pavadinime būtų bendrinis raktinis žodis, pavyzdžiui matolangai.lt (aliuzija į tai, kad langus parduoda Matas).

Tokie domenai jau užimti? Nejaugi… Pasižiūrėkite laisvų domenų sąrašus, kantriai paieškokite ir garantuotai rasite tokių, kurie jau kažkada buvo registruoti ir nebenaudojami. Niekas nedraudžia užsiregistruoti tokį dar kartą.

Domenas su skaičiais ir brūkšneliais?

Rekomenduojame tokį iš karto atmesti. Jis nėra geras nei SEO prasme, nei paprastai įsimenamas. Įsivaizduokite, kad telefonu turite pasakyti savo puslapio adresą. Dulangai.lt ar 2langai.lt? O kaip reikės du-langai.lt domeną padiktuoti? „Du brūkšnelis langai lt“? Čia jau kyla problemų ir yra daug šansų, kad domenas bus užsirašytas neteisingai. Google irgi nelabai mėgsta tokių domenų. Išimtis – sutapimas su prekės ženklu.

Netradicinis TLD

TLD yra Top Level Domain sutrumpinimas. Jį vadiname domeno galūne, kad būtų paprasčiau. Lietuviški domenai dažniausiai turi .lt TLD. Bet galima rinktis ir kitokius, pavyzdžiui .baby ar .bestbuy ar net .wtf. Google teoriškai turi rasti visus, tačiau praktika kiek kitokia – pirmenybė teikiama tradiciniams šalių ir komerciniams domenų galūnėms .com, .org, .net.

Kažkada seniau atsiradusios galūnės .info ir .biz tapo asocijuojamos su spamerių puslapiais ir dabar geros reputacijos nebeturi. Taigi, jei rinksitės tarp puikuslangai.lt ir langai.zero, rinkitės pirmąjį. Papildomai už tą kainą dar įsigysite ir puikuslangai.eu domeną, jei reikės papildomo puslapio. Netradicinių TLD kainos tikrai nėra tokios mažos, kaip .lt, kurį galima įsigyti mažiau nei už 10 eurų.

Ar tikrai netradicinis TLD taip blogai? Ne, jis ne blogas, tiesiog reikės daugiau investicijų į išorinį SEO, kad pasiektumėte tokius pačius rezultatus, kaip ir tradicinių galūnių domenai. Dar sumaištis garantuota, kai sakysite savo adresą telefonu – interesantai tikrai perklaus du kartus, ar teisingai suprato, kad gale yra „taškas w t f“?

Subdomenas www reikalingas?

Didelė dilema – puslapį daryti su www ar be tų raidžių. Jos nelietuviškos, bet per tiek metų tapo įprastos. Atsakymas paprastas – darykite be jų. Visada galima padaryti peradresavimą tiems, kas įves su www. Svarbu, kad domenas būtų trumpas. Prisidedantys www. pailgina jūsų domeną 4 simboliais, kurie SEO prasme nieko neduoda.

Bet ar subdomenas gali būti naudingas? Tikrai taip. Jei jūsų įmonė yra kelių raidžių sutrumpinimas, raktažodinis subdomenas gali padėti SEO tikslais. Pavyzdžiui, jūsų įmonė yra HFZ. Ji užsiima skirtingomis veiklomis, ją kažkada įkūrė Henrikas, Feliksas ir Zenonas, kurie nebuvo labai išradingi galvodami pavadinimą. Jei įmonė nori išlaikyti savo prekės ženklą ir pristatyti langų pardavimo verslą, galima sukurti subdomeną langai.hfz.lt. Jei įmonė parduoda dar ir duris, galima naudoti durys.hfz.lt, o automobilių nuoma užsiimantis padalinys prisistatytų per autonuoma.hfz.lt. Šie subdomenai yra tiksliniai raktiniai žodžiai, kuriuos galima gana nesudėtingai iškelti paieškoje. Tik perlenkti lazdos nevertėtų – pigios-durys-langai-vilniuje.hfz.lt jau artinasi prie plonytės ribos, kuri skiria normalų verslą nuo spamo.

Jau naudotas domenas

Jei jau nebėra fantazijos ir manote, kad visi domenai su jūsų rinkos raktažodžiu registruoti, vertėtų pasižiūrėti jau seniau registruotus ir jau nebenaudojamus domenus. Yra keletas puslapių, kurie tokius domenų sąrašus turi. Aišku, užtruksite laiko, kol viską peržiūrėsite, tačiau galite surasti nemažai gerų variantų.

Verta suprasti, kad Google svarbus ir tai, koks yra domeno amžius. Kuo jis senesnis, tuo geriau. Tokiuose sąrašuose galite rasti ir informacijos apie tam tikru metu užfiksuotas atgalines nuorodas. Kuo jų daugiau, tuo geriau. Beje, ar norite pasižiūrėti, kaip tas puslapis atrodė seniau? Įveskite jo adresą į https://web.archive.org ir pasižiūrėkite, ką jie ten turi. Beje, jei pamatysite užrašus, kad jie neturi duomenų arba tas puslapis peradresuojamas į kitą, vertėtų pasvarstyti, ar apsimoka pirkti tokį domeną. Reiškia jis praeityje savo puslapio neturėjo ir Google nelabai buvo žinomas. Jo atgalinės nuorodos greičiausiai netikros, nes gautos tam puslapiui į kurį jis buvo nukreipiamas. Surizikuoti galima, bet reiktų įsitikinti, kad jis nėra naudotas spamo tikslais. Žodžiui, su tokiais domenais reiktų atsargiai, tačiau tai puikus būdas gauti neblogą domeną.